Новини

Новий лінійний прискорювач рятуватиме життя онкопацієнтам у Національному інституті раку — Віктор Ляшко

Новий лінійний прискорювач рятуватиме життя онкопацієнтам

Попри повномасштабне вторгнення росії постійні обстріли медичної інфраструктури та ускладнену логістику Міністерство охорони здоров’я робить все можливе для того, щоб забезпечити заклади охорони здоров’я необхідним дороговартісним обладнанням та дати пацієнтам доступ до цих послуг на безоплатній основі. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час візиту до Національного інституту раку з нагоди запуску нового лінійного прискорювача.

«Сьогодні ми запустили новий, сучасний лінійний прискорювач, який значно збільшує пропускну спроможність закладу проводити променеву терапію. На жаль, повномасштабне вторгнення росії не дозволило нам цього року реконструювати бункери в усіх обласних онкоцентрах і поставити туди лінійні прискорювачі, але навіть під час війни нам все ж таки вдається модернізувати цей напрям медичної допомоги. Ми розуміємо, що епідемія коронавірусної хвороби та війна є факторами, які обмежують скринінгові програми та раннє виявлення онкологічних хвороб, тому вже зараз нам треба інвестувати в покращення матеріально-технічної бази онкологічних центрів для того щоб ми могли гідно справитись і з цим викликом», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Завдяки встановленню нового лінійного прискорювача Halcyon виробництва Varian Medical Systems, США відтепер можливо впровадити такі сучасні методики лікування як IMRT, RapidArc та IGRT. Ця система відрізняється від інших надзвичайною пропускною здатністю — до 100 пацієнтів за день (середній час лікування на пацієнта — 5-6 хвилин без втрати якості лікування).

Також у відділенні дистанційної променевої терапії з’явилася сучасна та єдина в Україні система рентгентерапії Xstrahl «Іксштраль» для опромінення поверхневих новоутворень. Ця система дозволяє забезпечити сучасне лікування поверхневих новоутворень зі 100% контролем якості та точності опромінення.

Загалом протягом 2021-2022 років до Національного інституту раку було поставлено 340 одиниць обладнання. Зокрема, було придбано та поставлено апарати комп’ютерної томографії, цифрові рентгенологічні прилади, ендоскопічне обладнання, обладнання для операційних, наркозно-дихальна апаратура, системи моніторингу пацієнта та інше.

«Наші медичні працівники вражають своєю професійністю та працею весь світ, роблячи унікальні операції навіть під час війни. Сьогодні в інституті спілкувався з пацієнтом, якому наші лікарі зробили таке оперативне втручання, яке до цього в світі робили лише 4 рази. І дуже приємно, що в операційних цього міністерського закладу вже можуть використовувати обладнання, яке є унікальним не тільки для України. Як і обіцяли, відновлюємо медичну систему після терористичних обстрілів не з оглядкою назад, а запроваджуючи технології, широке застосування яких передбачається в світі в найближчі 5-10 років», — коментує очільник МОЗ.

Міністр охорони здоров’я України наголосив, що модернізація закладів охорони здоров’я триватиме й надалі. МОЗ докладатиме всіх зусиль, аби заклади охорони здоров’я були забезпечені всім необхідним навіть у такий надскладний час.

Окремо він додав, що медичні заклади зобов’язані зробити все, щоб медобладнання швидко монтувалось та вводилось в експлуатацію для надання медичної допомоги пацієнтам.

Нагадаємо, що НДСЛ «Охматдит» отримав сучасне обладнання для нейрохірургічних операцій. Обладнання використовується під час більшості нейрохірургічних втручань, в ортопедії і травматології, що допомагає зменшити хірургічну травму, ризики операції та прискорити відновлення маленьких пацієнтів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook