Вибір редакції Новини

Новий етап євроінтеграції: підписання меморандумів з агенціями фармгалузі Польщі та Швеції

Новий етап євроінтеграції: підписання меморандумів з агенціями фармгалузі Польщі та Швеції

2 липня 2024 року, у Варшаві під час тристоронньої зустрічі підписано меморандуми про співпрацю між Міністерством охорони здоровʼя України, Управлінням реєстрації лікарських засобів, виробів медичного призначення та біоцидних препаратів Польщі (URPL, WMiPB) та шведським Агентством медичних виробів (Läkemedelsverket).

Спільні зусилля для створення сильного органу державного контролю (ОДК) в фармацевтичній галузі України є результатом дружніх відносин між країнами-партнерами, а також тісної співпраці агенцій з Державним експертним центром та Державною службою з лікарських засобів. Створення ОДК підтримує рух України до членства в ЄС та показує бажання європейських країн прийняти надійного партнера до своєї спільноти.

Співпраця з польським та шведським агентствами дозволить перейняти європейський досвід у регулюванні ринку лікарських засобів та медичних виробів й сприятиме реформаторським процесам фармгалузі України зі створення органу державного контролю.

Взаємодія передбачає консультації та обмін досвідом, проведення семінарів, тренінгів та конференцій. Основні напрями співпраці включають реєстрацію лікарських засобів, моніторинг побічних реакцій, клінічні випробування, а також інспекції систем безпеки лікарських засобів та медичних виробів. Окрім того, дана співпраця сприятиме впровадженню європейських стандартів у фармацевтичній галузі України, що забезпечить високу якість, безпеку та ефективність лікарських засобів та медичних виробів.

Довідка: створення органу державного контролю у фармацевтичній галузі передбачено євроінтеграційним Законом «Про лікарські засоби», а також визначено рекомендаціями Європейської комісії як пріоритет на 2024-2025 роки. Мета ОДК — реалізовувати державну політику у сфері розробки, допуску на ринок, контролю якості, безпеки та ефективності лікарських засобів та іншої медичної продукції.

Комментировать

Нажмите для комментария