Новини

Новий аналіз крові допоможе виявити 8 типів раку

Міжнародна група вчених розробила новий тест для скринінгу відразу декількох типів раку по крові. Йдеться про тест CancerSEEK, який дозволяє виявити 8 пухлин: рак легенів, рак молочної залози, колоректальний рак, рак яєчників, печінки, шлунка, підшлункової залози і стравоходу.

В основі тесту лежить визначення рівня циркулюючих протеїнів і мутацій в в вільноклітинній ДНК.

Результати дослідження

Вже проведені дослідження на 1005 індивідуумах з діагнозом неметастатичного клінічно визнаним раком яєчників, печінки, шлунка, підшлункової залози, стравоходу, легенів, раком молочної залози та колоректальним раком.

Аналіз показав, що тест CancerSEEK дає позитивний результат в 70%. При цьому чутливість тесту варіюється від 69% до 98% для 5 типів раку (яєчників, печінки, шлунка, підшлункової залози і стравоходу). Важливо відзначити, що для даних типів раку у осіб із середнім ризиком розвитку захворювання немає доступних скринінгових тестів

Специфічність тесту CancerSEEK становить> 99%: тільки 7 з 812 чоловік з групи здорового контролю отримали позитивний результат. Однак вчені відзначили, що вони не впевнені в тому, що це дійсно хибнопозитивний результат, а не рання стадія раку без клінічних проявів. При цьому, частота хибнопозитивних результатів тесту значно менше, ніж при традиційному скринінгу раку молочної залози (10%) або колоректального раку.

Вартість тесту оцінюється в $ 500.

Перед початком комерціалізації точність тесту CancerSEEK планується оцінити в популяції 10 000 здорових добровольців.

Онкологи з обережністю поставилися до результатів і вважають, що висновок про ефективність скринінгу можна буде зробити після закінчення великомасштабного дослідження. Адже одна справа, просування науки і технологій, а зовсім інше, продемонструвати, що тест дозволить врятувати мільйони життів.

Джерело: Joshua D. Cohen, Lu Li6, Yuxuan Wang, et al. Science 18 January 2018.

Комментировать

Нажмите для комментария