Новини

Нові мутації SARS-CoV-2: чого очікувати?

Вірус SARS-CoV-2 вже зараз надзвичайно заразний і хвороба, яку він може викликати, забрала життя понад 1,4 мільйона людлей у всьому світі. Якщо SARS-CoV-2 мутує і стане більш заразним, рівень смертності, ймовірно, збільшиться ще більше.

SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, зустрічається у людей приблизно 1 рік. Однак за цей час він не залишився колишнім.

Віруси розповсюджуються шляхом реплікації в організмі господаря. Якщо все йде за планом, ця реплікація призводить до того, що генетично ідентичні копії вірусу захоплюють клітини в організмі господаря. У разі SARS-CoV-2 це зазвичай клітини дихальних шляхів людини.

Однак вірус також може мутувати в процесі реплікації.

Вірусна мутація відбувається за однією з трьох причин.

  • сталася помилка в процесі реплікації,
  • мутація відбувається через те, що в господаря також присутній інший вірус
  • мутація може бути наслідком впливу імунної системи людини на вірус.

Мутації — це ключ до еволюції вірусу, як і для інших організмів. Якщо мутація покращує здатність вірусу до реплікації, мутація, ймовірно, передається і може поширюватися експоненціально.

Якщо мутація негативно позначається на здатності вірусу до реплікації, ймовірність її передачі нижче. Нейтральні мутації можуть передаватися в залежності від інших факторів.

У разі SARS-CoV-2 ключове питання полягає в тому, чи можуть і як часто мутації вірусу покращувати його здатність до реплікації, наприклад, роблячи його більш ефективним в опорі імунній системі людини.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, може бути корисним, оскільки допоможе вченим відстежувати можливі мутації вірусу, коли він зустрічається з людьми, які були вакциновані проти нього.

Нове дослідження показало, що жодна з виявлених в даний час мутацій SARS-CoV-2, мабуть, не полегшує передачу вірусу (не чинить його більш заразним).

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария