Новини

Нові моделі та кращі практики зміцнення єдиної системи моніторингу та оцінки заходів протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні розглядали на конференції у Львові

Фахівці Держсанепідслужби майже з усіх регіонів України взяли у Шостій національній науково-практичній конференції з моніторингу і оцінки «Зміцнення єдиної системи моніторингу та оцінки заходів протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні: нові моделі та кращі практики».  У межах заходу учасники ознайомилися із ключовими напрацюваннями та досягненнями системи моніторингу та оцінки заходів протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні. Крім того розглянули роль моніторингу та оцінки в умовах реформування системи охорони здоров’я.

Наразі, Україна досягла певного прогресу. Зокрема, прийнято законодавче підґрунтя роботи системи, гармонізовано системи звітності у відповідності до вимог Європейського Центру з контролю захворювань, впроваджено роботу інформаційних систем, тощо.

Сьогодні, єдина система моніторингу та оцінки представлена в країні розгалуженою мережею як національних установ, так і закладів, що діють на рівні регіону – регіональних центрів моніторингу та оцінки, які при підтримці національних та міжнародних партнерів ефективно впливають на регіональну політику в сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Використовуючи «Європейський план дій зі зміцнення потенціалу та послуг з охорони здоров’я» в якості стратегічної мети – Міністерство охорони здоров’я України розпочало процес реформування шляхом створення Центру громадського здоров’я. Його функціонування сприятиме реалізації вимог щодо Європейської інтеграції країни та дозволить країні успішно та швидко інтегруватися у Європейську та глобальну систему обміну інформацією і звітності в режимі реального часу.

На сучасному етапі потрібен перегляд та вдосконалення існуючих стратегій та політик щодо організації відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні шляхом пошуку нових підходів та інструментів, що можуть бути впроваджені в сектор охорони здоров’я за рахунок підвищення ефективності використання ресурсів, впровадження інноваційних форм управління і координації. Це обумовлено не тільки появою в світі нових доказових комплексних підходів та рекомендацій для охорони громадського здоров’я, але і, поступовим зменшенням зовнішнього фінансування. Наразі, як ніколи очевидною стає необхідність правильно визначати пріоритети та спрямовувати обмежені ресурси на ті заходи, які потенційно призведуть до найбільшого впливу на епідемічний процес. Основою такого процесу повинна стати якісна та достовірна стратегічна інформація, що забезпечується системою моніторингу та оцінки.

Наразі, Україна накопичила унікальний досвід впровадження кращих міжнародних підходів з моніторингу та оцінки, у тому числі у сфері надання послуг з профілактики, лікування, медико-соціального супроводу з урахуванням гендерно-чутливого підходу та має значний потенціал до впровадження сучасних міжнародних принципів моніторингу та оцінки у сферу громадського здоров’я України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook