Новини

Нові медичні спеціальності та вимоги до складу реабілітаційного центру

МОЗ_Медпросвіта

Окрім переходу до сучасних методів реабілітації заснованих на доказовій медицині, МОЗ створює нові медичні спеціальності та оновлює вимоги.

Лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Він очолює реабілітаційний процес та організовує та координує виконання повного реабілітаційного циклу — від медичного та реабілітаційного обстеження, визначення цілей реабілітації до проведення реабілітаційних втручань та контролю ефективності.

🔸Фізичний терапевт. Який визначатиме, як поліпшити якість життя та руховий потенціал людини, буде здійснювати заходи, спрямовані на поліпшення діяльності опорно-рухового апарату та організму в цілому, рівноваги, координації, збільшення сили, витривалості м’язів і вдосконалення вправності рухів.

🔸Ерготерапевт допомагає відновити втрачені чи обмежені функції руху та координації, заново вчить людину жити в нових для неї умовах, допомагаючи досягти максимальної самостійності в побуті. Ерготерапевти допомагають пацієнтам знову навчитися доглядати за собою — самостійно одягатися, роздягатися, митися, готувати їжу та їсти. Крім цього, вони допомагають людям наново вчитися працювати, розважатися, опановувати нові хобі та спілкуватися.

Більше ніяких електрофорезів та глини – МОЗ заявляє про перехід до доказових методів реабілітації

Також у мультидисциплінарній команді з реабілітації мають бути психолог, соціальний працівник, медсестра/медбрат, мовний терапевт та інші фахівці за потребою. Робота таких команд буде спрямована передусім не на саме захворювання чи травму пацієнта, а на усунення обмеження діяльності внаслідок хвороби чи травми.

Комментировать

Нажмите для комментария