Вибір редакції Новини

MOLNUPIRAVIR: ЛІКИ ВІД КОРОНОВІРУСУ

MOLNUPIRAVIR ЛІКИ ВІД КОРОНОВІРУСУ

Нові ліки від короновірусу — Molnupiravir з’явиться в аптеках США до кінця цього року. 

Препарат має назву MK-4482 / EIDD-2801, або Molnupiravir. Перший пероральний препарат проти коронавірусу. На відміну від більшості вакцин від коронавірусу, які атакують його протеїнові шипи, ці таблетки мають принцип вносити зміни у генетичний код вірусу, аби зупинити його поширення в організмі.

 

Ризик госпіталізації чи смерті пацієнтів із коронавірусом можна знизити удвічі завдяки таблеткам, — такими є проміжні результати випробування експериментальних ліків.

 

За результатами останніх досліджень виявлено, що препарат може запобігти розвитку серйозних симптомів вірусу, а також зупинити передачу захворювання та стримати зростання локальних спалахів за одну добу. У дослідженні брали участь 775 дорослих людей, що заразились COVID-19, у формах від легкого до помірного ступеня тяжкості, схильних до ризику ускладнень через проблеми зі здоров’ям, таких як ожиріння, діабет або захворювання серцево-судинної системи. Унаслідок, серед пацієнтів приймавших «Molnupiravir» :

  • госпіталізовано 7,3% пацієнтів, протягом 30 днів після діагностування COVID-19
  • із пацієнтів, які приймали плацебо, госпіталізовано 14,1%,
  • 8 пацієнтів померли, серед тих, хто приймав плацебо

За даними виробника, в ході лікування ніхто з пацієнтів, приймавших препарат, не помер від коронавірусу. Merck планує представити оцінки експертів найближчим часом. [1]

Merck вже почала виробництво препарату і планує виробити до кінця року достатню кількість таблеток для 10 млн людей. Уряд США вже призначив 1,7 мільйона курсів лікування.  

На додаток до зниження поширення COVID‑19, Molnupiravir, імовірно, буде корисним проти грипу, Еболи та значної кількості інших вірусів; безумовно його розробка видається великим досягненням у боротьбі з вірусами, адже цей препарат має бути активним проти різних штамів COVID‑19 та інших вірусів.

«Поява нових ліків для невакцинованих або тих, хто не має імунної відповіді на щеплення, є дуже важливою для завершення пандемії», — пояснила Дар’я Хазуда, віце-президентка Merck.

[1] — Merck & Co

Стрічка новин: Поширення covid-19 | Конференція з менеджменту в медицині  | Коліки у малюка

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook