Новини

Дані про антибіотикорезистентність від CDC та рекомендації МОЗ для працівників охорони здоров’я

Оприлюднено нові дані про антибіотикорезистентність Американським центром контролю і профілактики захворювань. МОЗ надало нові рекомендації медпрацівникам.

Дані, отримані в ході дослідження, свідчать:

  • Кількість інфекцій, стійких до антибіотиків, із 2013 року зросла на 30% (з 2 до 2,6 мільйона випадків);
  • кількість захворювань, що передаються статевим шляхом, теж зросла. Щороку виникає більше 1 млн нових інфекцій гонореї, половина з яких резистентні до антибіотиків;
  • кількість антибіотикорезистентних інфекцій, які починаються в лікарнях, зменшилася на 27% з 2013 року.

Стійкість венеричних захворювань до антибіотиків — гостра проблема. Їх надзвичайно важко діагностувати. Гонорейні інфекції часто протікають безсимптомно, тому носії не проходять тестування та лікування, продовжуючи поширювати інфекцію. Якщо хворобу не лікувати, гонорея може спричинити безпліддя, а також неврологічні та серцево-судинні пошкодження. Це також збільшує ризик хворого заразитися ВІЛ.

Більшість основних виробників препаратів припинили вкладати кошти у дослідження антибіотиків. Причиною цього стало низьке відшкодування витрат на розробку ліків. Нові лікарські засоби слід застосовувати мінімально, щоб уповільнити неминучу еволюцію резистентності до них. Це означає, що компанії не можуть розраховувати на продаж мільйонів рецептів нових препаратів, а тому відмовляються від їх розробки. Без нових антибіотиків та зі стійким збільшенням резистентності ті хвороби, які раніше вважались легкими, стануть невиліковними.

Антибіотикорезистентність — серйозна проблема, яку потрібно контролювати державі, лікарям та пацієнтам. Для боротьби з антибіотикорезистентністю МОЗ України планує затвердити новий порядок епідеміологічного нагляду та ведення обліку інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги. Запуск електронної системи дозволить відслідковувати дані про кількість призначень та споживання зареєстрованих в Україні протимікробних лікарських засобів. Електронний рецепт вирішить питання неконтрольованого використання препаратів.

Також МОЗ України продовжує впроваджувати принцип “Єдине здоров’я”. Тобто, окрім контролю використання антибіотиків у медицині, об’єднує зусилля для контролю обігу антибіотиків у ветеринарії.

МОЗ України нагадує про основні правила боротьби з антибіотикорезистентністю для працівників охорони здоров’я:

  • Перед будь-якими маніпуляціями переконайтеся, що ваші руки, інструменти та все довкола чисте.
  • Призначайте антибіотики відповідно до чинних рекомендацій доказової медицини та тільки в тому випадку, якщо вони дійсно необхідні.
  • Якщо маєте можливість, проведіть тест для визначення чутливості до антибіотика.
  • Зверніть увагу пацієнта на дозування антибіотиків і тривалість лікування.
  • Слідкуйте, щоб ваші пацієнти були вакциновані відповідно до актуального календаря щеплень.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції