Новини

Нове керівництво МОЗ обіцяє запустити систему трансплантації вже до кінця кору

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Одним з головних пріоритетів МОЗ під керівництвом нового міністра Зоряни Скалецької є запуск системи трансплантації до кінця поточного року.

«Ми робимо насправді все, щоб до кінця року запустити систему трансплантації і не відтерміновувати Закон «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла Закон «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» 17 травня 2018 року. В минулому році депутати відтермінували дію Закону до 1 січня 2020 року.

Новий закон передбачає, що однією із основних складових процесу трансплантації є трансплант-координатор. Саме ці медичні працівники налагоджуватимуть взаємодію між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоду на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію у Єдиній державній системі трансплантації, та зможуть організувати оперативне та безпечне транспортування органів.

Професія трансплант-координаторів з’явилась в Україні в лютому 2019 року. Навчання, майбутні трансплант-координатори проходять у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України, практичну частину (близько 70% курсу) — у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні. В основі курсу — настанови та практика з трансплантації ЄС (зокрема — Іспанії) та США.

Щоб зробити екстрену медичну допомогу доступною спочатку зроблять дороги

Що стосується Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ), то у квітні розробники презентували базовий продукт єдиної інформаційної системи трансплантації. Наразі фахові спеціалісти МОЗ України проводять тестування і перевіряють, чи відповідає програмний продукт всім поставленим до нього вимогам.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції