Ульяна Супрун обіцяє для всіх пацієнтів гарантований пакет медичної допомоги до якого будуть входити базові обстеження консультації лікарів та ліки. Та чи насправді все так чудово, як здається?
В чому криються замасковані неочікувані нюанси?
«У нас бідна країна. Навіть якщо ми розподілимо кошти на всіх без корупційних ризиків, то їх вийде дуже мало на обмежену частину послуг. І виникає етичний вибір, що цими коштами покривати першочергово», — наголошує Олег Петренко, заступник генерального директора однієї з приватних клінік Києва.
Невже в госбюджеті вистачить коштів для надання такого пакету послуг 40 млн українців?
«Говорити, що держава все всім покриє у медицині, це утопія. Треба чітко визначити ціну послуги і відверто державі сказати, що саме з держбюджету ми можемо покрити ось такий набір послуг, а решта — це співоплата», — каже експерт напрямку реформування медичної галузі Реанімаційного пакету реформ Тетяна Юрочко.
Нова медична реформа пропонує українцям ноу-хау під назвою “співоплата”. Але, що це, та яким чином вплине на українців?
В МОЗ “співоплату” трактують, як додаткову доплату за конкретні медичні послуги, які не входять в перелік послуг гарантованого пакету медичної допомоги.
Пацієнт за своїм бажанням зможе оплатити або доплатити кошти за певну медичну послугу, яка не ввійшла в гарантований пакет медичної допомоги або лише частково фінансується. Всі фінансові операції будуть офіційними та проходити через касу лікарні.
Експерти, які впроваджують нову реформу наголошують на тому, що всі медичні послуги повинні коштувати однаково в усіх медичних закладах, аби не створювалася конкуренція між лікарнями. Вирішення питання стосовно сталої ціни на даний час залишається відкритим.
Комментировать