Новини

Нова ера протидії СНІДу, туберкульозу та малярії: стратегія Глобального фонду на 2017-2021рр.

3-4 вересня у м. Буенос-Айрес (Аргентина) відбувся дводенний Форум Партнерства Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією з метою розробки стратегії Глобального фонду на період 2017-2021років, учасниками якого стали представники з Латинської Америки, Карибського басейну, Східної Європи та Центральної Азії.

Ця зустріч стала третьою серед подібних заходів з розробки стратегії Глобального Фонду на 2017-2021 роки: у травні в Аддіс-Абебі (Ефіопія) та у червні 2015 у Бангкоку (Таїланд) відбулися зустріч представників інших регіонів світу.

На зустрічах світових партнерів в області охорони здоров’я було розпочато дискусію щодо формування нової стратегії партнерства Глобального фонду та цілей сталого розвитку для прискореного досягнення перемоги над епідеміями СНІДу, туберкульозу і малярії, а також створення стійких систем охорони здоров’я в умовах зменшення донорської підтримки та у зв’язку з новими глобальними та регіональними викликами.

До розробки нової стратегії Глобального Фонду в м. Буенос-Айрес (Аргентина) долучилися понад 110 національних урядових експертів, представників громадських організацій та технічних партнерів. Від України у заході взяли участь представники організацій-виконавців гранту Глобального фонду – від державного сектору професор Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» та представники громадського сектору МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» та ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Останні наукові досягнення і зростаючий досвід в області реалізації програм надають історичну можливість подолати СНІД, туберкульоз та малярію, що становлять загрозу для глобальної системи охорони здоров’я. Учасники обмінялися досвідом з питань створення життєздатних і стійких систем охорони здоров’я, зміцнення системи послуг на рівні спільнот, прав людини та гендерних проблем, а також умов для сталого переходу від підтримки з боку Глобального фонду до систем державного фінансування.

Стратегічними цілями діяльності Глобального фонду на перехідний період 2017-2021років запропоновано визначити:

  1. Інвестиції у боротьбу з епідеміями, що передбачатиме цільову фінансову допомогу країнам з найгіршою фінансовою ситуацією та найбільшим тягарем захворювань, використання регіональних моделей для досягнення більшої ефективності програм, покращення принципів партнерства та взаємодії, підтримку сталої відповіді викликам епідемій та успішним перехідним моделям фінансування;
  2. Створення гнучких та стійких систем охорони здоров’я, що передбачатиме посилення систем охорони здоров’я як частини сталих Національних стратегій охорони здоров’я та Національних стратегічних планів, а саме – розвитку платформ інтегрованих сервісів у сфері охорони здоров’я, покращення систем постачання та національних систем закупок, інвестицій у розвиток кадрового потенціалу, посилення національного ресурсу у сфері моніторингу та оцінки, аналізу та збору даних, впровадження ефективних програм;
  3. Підтримка та просування ідей прав людини та гендерної рівності, що сприятиме посиленню програм підтримки жінок та дівчат, залучатиме інвестиції у скорочення гендерної та вікової дискримінації, скорочуватиме бар’єри у доступі до сервісів боротьби з ВІЛ, ТБ та малярією, та сприятиме дотриманню прав людини у законодавчих ініціативах;
  4. Мобілізація та збільшення ресурсів, що передбачає збільшення програмних та фінансових ресурсів з різних джерел, в т.ч. національних, для посилення зусиль у подоланні епідемій, а також розвитку доступних якісних медичних сервісів та інноваційних технологій.

«В контексті реалізації концепції сталого розвитку дуже важливо долучати до діалогу найвищий рівень керівництва країни та ключові фінансові інституції та урядові структури, що дозволить вести дискусію на стратегічному рівні та посилюватиме зусилля у національній відповіді на виклики епідемій ВІЛ/СНІД та туберкульозу в Україні, які диктують нагальну потребу у національному діалозі державного та громадського сектору з метою напрацювання національної стратегії забезпечення сталості програм на етапі переходу від підтримки Глобального фонду до державного фінансування», — наголосила професор Наталія Нізова.

Комментировать

Нажмите для комментария