Новини

Нострифікація медичного диплому у Польщі дозволить працевлаштуватись в інших країнах ЄС без підтвердження диплому

Польща_Медпросвіта

МОЗ Польщі ініціювало разом з Міністерством праці привести процедуру нострифікації дипломів до норм ЄС. Зміна норм зробить роботу в Польщі більш привабливою, як для громадян Польщі, так і для українських медиків.

З однієї сторони, українські медсестри та лікарі, які планують працювати в Польщі будуть вимушені проходити більш складну процедуру нострифікації диплому. З іншої сторони, це відкриє горизонти, які в майбутньому дозволять працевлаштуватись майже без обмежень в більш розвинутих країнах – Італія, Франція, Німеччина та інші.

В першу чергу польський уряд заінтересований в медичних сестрах. Якщо за декілька років більш менш вдалось ліквідувати дефіцит кваліфікованих лікарів завдяки міграції кадрів з України та країн СНД, то медсестер досі не вистачає. Наразі в середньому їм пропонують від 1000 євро зарплатні за місяць роботи, точні цифри залежать від регіону.

Польща планує спростити умови працевлаштування для українських медиків

І така ініціатива спостерігається не тільки в Польщі. Чеський уряд наразі ініціює спрощену процедуру отримання дозволу на роботу для українських кадрів, які подають документи до посольства у Львові. Планують залучити до роботи медичних сестер, лікарів, а також будівельників і так далі. Загалом тільки для українських кадрів відкрито 19 600 вакансій по всій країні.

МОЗ Польщі не допустить закидів про непрофесіоналізм українських медиків, які працюють у Польщі

Аналогічне спрощення отримання дозволу на роботу очікується від Словаччини. Яку саме кількість працівників з України планують залучити до роботи наразі не повідомляється, як і спеціальності в яких заінтересований уряд цієї країни.

Комментировать

Нажмите для комментария