Новини

НМУ ім. Богомольця звинувачує МОЗівську структуру у блокуванні вступу до інтернатуру студентів

На офіційній сторінці медичного вишу було опубліковано лист, в якому керівництво НМУ звинувачує Центр Тестування у блокуванні видачі сертифікатів для випускників 

Далі текст залишаємо без змін:

Починаючи з 1999 р. аналог ЗНО для студентів-медиків і інтернів під назвою «Крок» адмініструє Державна організація «Центр тестування» при МОЗ України.

Відповідно до Статуту, це не прибуткова організація, яка спеціально уповноважена МОЗ для контролю дотримання вимог до якості підготовки фахівців.

18 січня 2013 року між НМУ та Центром тестування було укладено угоду про співпрацю, відповідно до якої НМУ не зобов`язаний здійснювати будь-які платежі на користь Центру. Звертаю особливу увагу, що угода є діючою до 31 грудня 2017 року.

До 2017 року співпраця між НМУ і Центром проводилась в рамках цієї угоди, і жодних проблем із отриманням сертифікатів випускниками НМУ не виникало.

Проте, вчора, 04 липня 2017 року, НМУ отримав лист від МОЗ за підписом заступника Міністра п. О.В. Лінчевського, відповідно до якого МОЗ пропонує університету терміново «заднім числом» (!) укласти із Центром якийсь новий (?) договір про оплату їхніх послуг.

Як відомо, НМУ є бюджетною установою, Кошторис якої на 2017 рік затверджено саме МОЗ, не передбачає таких витрат. При цьому йдеться про космічну суму – майже мільйон грн.! Без цього Центр тестування не видає випускникам, які отримали дипломи, власні сертифікати – додатки про складання «Крока». Як сказано в листі МОЗ, це «заблокує» працевлаштування і зарахування в інтернатуру.

Крім цього, лист містить інформацію, що: «НМУ ім. Богомольця є єдиним серед ста тридцяти одного вищого навчального закладу, який не уклав відповідний договір із Центр тестування… », що повністю не відповідає дійсності, адже станом на сьогоднішній день є діючою угода про співпрацю між НМУ та Центром, яку останній не виконує.

Керівництво НМУ дуже стурбовано вказаною ситуацією. Вважаємо, що дії Центру тестування щодо безпідставного блокування видачі випускникам сертифікатів є неприпустимими.

НМУ є державною установою, яка проводить свою діяльність виключно в рамках діючого законодавства України.

Звертаємось до МОЗ, як уповноваженого органу управління Центру тестування, із проханням розблокувати видачу сертифікатів нашим випускникам. В іншому випадку НМУ буде змушений реагувати на вказані протиправні дії Центру, в тому числі захищати права своїх студентів в суді.

 

Керівництво НМУ ім. Богомольця направило листа до замісника міністра охорони здоров’я с приводу цієї ситуації та задля отримання роз’ясненнь. 

Комментировать

Нажмите для комментария