Про те, що в Україні не вистачає сироваток, імуноглобулінів тощо, говорилося неодноразово. І, як правило, звинувачували в тому очільників МОЗу. Але чи завжди винуватий МОЗ?
В МОЗі підтверждують, що імунобіологічниз препаратів не вистачає, але деяких сироваток та імуноглобулінів немає з причини відсутності їх реєстрації в Україні.
«Тільки навесні 2017 року зареєстровано два протирабічні імуноглобуліни ізраїльського та українського виробництва, більше ніякі специфічні імуноглобуліни виробники на реєстрацію не подавали», — йдеться в повідомленні МОЗ.
У міністерстві акцентували на тому, що відомство не може бути ініціатором реєстрації препарату, а місцева влада не може закуповувати незареєстровані медикаменти. Тобто поки виробник або постачальник не ініціює реєстрацію, препарату в Україні не буде.
«Гуманітарні вантажі — єдиний шлях забезпечити громадян України сироватками або імуноглобулінами у разі потреби», — йдеться в повідомленні міністерства.
У відомстві нагадали, що вакцинація — єдиний спосіб уберегтися від правця та дифтерії.
«Дорослі також мають робити щеплення, ревакцинацію рекомендовано проводити кожні десять років, вакцини (АДП і АДП-М) є безоплатними і в наявності в кожній поліклініці», — йдеться в повідомленні.
Також нагадамо, що на 2018 рік у бюджеті закладено 42 млн грн для закупівлі сироваток та імуноглобулінів через міжнародні спеціалізовані організації.
Комментировать