Наші за кордоном

Незвичайні факти про медицину в Голландії

Парацетамол в Голландії це король медичних засобів! В тебе щось болить — випий таблетку парацетамолу, ти захворів- випий таблетку парацетамолу, прийшов до лікаря і лікар теж порадив тобі таблеточку парацетамолу.

Нарешті ми маємо шанс познайомитися з особливостями медицини в Голландії, а допоможе нам в цьому питанні наш постійний експерт Анна Пікулик, яка на протязі 4-х років проживає в Голландії та вспіла познайомитися з місцевою медициною.

Анна розкажіть, що з себе представляє Голландія?

Анна Пікулик

8 місяців із 12-ти я не бачу сонечка, ходжу в курточці, в закритому взутті і завжди з парасолькою в моєму рюкзачку.

Якось мій друг сказав, що Голландія це країна жаб.

Я спочатку не вірила, а зараз майже кожен день згадую ці слова.

Голландія чудова країна …з жахливою погодою. В мене відчуття, що більшість мого життя я провожу в темноті, похмуре сіре небо з частими дощами.

З ранку важко піднятися з ліжка, темнота! Коли ми літаємо в відпустку, і літак піднімається високо-високо в небо, мені просто кричати хочеться: » Люди, сонце існує, його просто постійно закривають голландські хмари!» Літом якщо температура піднімається до +25-28 градусів, то голанці плачуть, для них це вже Сахара. А для мене холодно) до чого я веду… з такою погодою багато хто з нас хворіють.

 

То, що роблять голландці, коли в них з’являються перші прояви застуди?

До лікаря з застудою ніхто не йде. Всі “експати” (ті хто переїхав до Голландії з інших країн) знають, що голландські лікарі “ трохи пофігісти”, тобто більшість голландських лікарів підтримує теорію, що людський організм сам себе може вилікувати! Тому медикаментозне втручання не потрібне (тільки в дуже серйозних випадках і хворобах).

 

І чим лікуються голландці, коли не йдуть до лікаря?

В Голландії є такий магазин, який називається “Етос”.

Там здебільшого продається косметика і легкі медикаменти (вітаміни, сиропи, від застуди, засоби від різного виду болі…ну і парацетамол! Парацетамол в Голландії це король медичних засобів!

Я була так здивована, що голландці його застосовують до всього. В тебе щось болить — випий таблетку парацетамолу, ти захворів- випий таблетку парацетамолу, прийшов до лікаря і лікар теж порадив тобі таблеточку парацетамолу і чайок попити.

В зв’язку з такою схемою лікування, люди не мають сенсу щоб ходити до лікаря, тому майже всі спочатку йдуть в магазин Етос.

Тому і не дивно, що більшість українців привозять ліки з собою з України!

 

Можливо існують якісь чутки про те, за якою схемою лікують хворих лікарі Голландії?

Чула від мого голландського вчителя, що місцеві лікарі використовують особливі таблетки – які між собою називають “плацебо ефект”, тобто в реалії п’єш звичайні вітаміни, а вважаєш що приймаєш найефективніші ліки.

 

А що робити, коли ні звичайний Парацетамол, ні похід до магазину “Етос” не допомагають?

В таких випадках голландці записуються на візит до певного лікаря. І тут починається найцікавіше.

Як записатися до потрібного вам лікаря? Ти не йдеш в великий госпіталь, вони тебе не приймуть без «направлення» від твого сімейного лікаря!

 

А як же потрапити до сімейного лікаря?

А до сімейного лікаря теж не так легко потрапити. Завжди потрібно дзвонити заздалегідь і домовлятися з їх регістратурою про час і день зустрічі. Таким чином, ви повинні спочатку потрапити на візит до сімейного лікаря, а вже потім він дасть вам направлення до іншого лікаря згідно з вашою патологією (гінеколог, нефролог, ЛОР і т.д.)

 

І скільки потрібно чекати своєї черги, щоб потрапити на візит до сімейного лікаря?

Дивлячись коли ти дзвониш, щоб записатись на прийом. Коли дата и час вибраний, просто приходиш на назначену годину. Інколи лікар запізниться, ну почекаєш 10 хвилин, нічого не станеться.

 

Скільки коштує один візит до сімейного лікаря?

Це ніхто не знає, нам не кажуть. Після прийому адміністрація лікарні направляє рахунок в страхову компанію. За весь час ні разу не отримувала повідомлень від страхової компанії. Тобто, все сплачено з карману страхової компанії.

 

А чи можна викликати сімейного лікаря до себе додому?

Навіть не думайте, що сімейний лікар приїде до вас додому! Якщо у вас немає змоги прийти на візит, ви можете лишень домовитися про телефонний дзвінок із сімейним лікарем для отримання консультації.

 

І в яку вартість обійдеться цей дзвінок? Чи він безкоштовний?

Дзвінок в лікарню це теж саме, що дзвонити до любого іншого  голландського абоненту. Дивлячись який тарифний план підключений в твоєму телефоні.

 

І що можна дзвонити до лікаря в любий час і він кожен раз буде надавати тобі безкоштовну консультацію? Чи є якісь обмеження?

Пости лікарів працюють не цілодобово! Можна дзвонити з 8:00 до 17:00, коли я набираю номер лікаря в інший час, автовідповідач говорить: “ми  вже зачинені, якщо вам потрібна невідкладна допомого, то телефонуйте в головну лікарню по відповідному номеру.”

Також хочу зазначити, що коли ти телефонуєш до лікаря, ти ніколи не розмовляєш з самим лікарем, ти завжди розмовляєш з ресепшином — асистентом.

 

Чекайте на продовження…

 

З найкращими побажаннями

Анна Пікулик

 

Інтерв’ю підготувала

Наталя Вітько

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції