Територія пацієнта

Нестача вітаміну D: симптоми та наслідки

Нестача вітаміну D

Вітамін D — це жиророзчинний вітамін із сімейства сполук, що включає вітаміни D1, D2 і D3. Організм синтезує вітамін D під прямим впливом сонячного світла. Також можна отримати його з їжі – жирної риби (лосось, форель, тунець, палтус) або збагачених вітаміном D продуктів, наприклад молока чи йогурту.

Вітамін D виконує кілька важливих функцій. Найголовнішими з них є регулювання засвоєння кальцію та фосфору та сприяння нормальному функціонуванню імунної системи Отримання достатньої кількості вітаміну D важливе для росту та розвитку кісток і зубів, а також для підвищення стійкості до певних захворювань.

Обмежене перебування на сонці та небагатий вітаміном D раціон призводить до того, що багато людей мають знижений рівень вітаміну D. Особливо його нестачу можуть відчувати ті, хто страждає на ожиріння, має хронічні хвороби нирок, дотримується строгої веганської дієти, приймає деякі лікарські засоби (наприклад, стероїди), люди похилого віку та немовлята на грудному вигодовуванні.

Симптоми нестачі вітаміну D

Значний дефіцит вітаміну D у дітей зумовлює рахіт. Симптоми рахіту включають: неправильний ріст через вигнуті кістки, м’язову слабкість, деформації в суглобах. Але це рідкісні випадки. В дорослих нестача вітаміну D не така очевидна. Більшість симптомів неспецифічні:

  • Втома.
  • Біль у кістках.
  • М’язова слабкість, м’язові болі, судоми.
  • Різкі зміни настрою.

Якщо є фактори ризику нестачі вітаміну D чи симптоми його дефіциту, слід провести лабораторне дослідження крові (визначити рівень 25-гідроксивітаміну D), і за його результатами прийняти рішення про прийом дієтичних добавок.

Серед наслідків нестачі вітаміну D:

  1. Деякі дослідження показали, що низький рівень вітаміну D корелює із підвищеним ризиком розсіяного склерозу.
  2. Низький рівень вітаміну D пов’язаний із підвищеним ризиком серцевих захворювань, таких як гіпертонія, серцева недостатність та інсульт.
  3. Низький рівень вітаміну D може сприяти гострому респіраторному дистрес-синдрому.
  4. Люди, які не мають знижений рівень вітаміну D, можуть піддаватися підвищеному ризику інфекцій та автоімунних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, діабет 1 типу та запальні захворювання кишечника.
  5. Дослідження виявили, що низький рівень вітаміну D – це фактор ризику для тривожності та депресії.

У разі виявленого дефіциту вітаміну D слід призначити дієтичні добавки. Найпоширенішою формою є вітамін D3 (холекальциферол). Розраховуючи необхідну дозу потрібно зважати на поточний рівень вітаміну D пацієнта, вік, стать, вагітність чи годування грудьми, наявність певних захворювань.

 

Вітамін Д дорослий https://ua.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-vitamin-d3-50-mcg-2-000-iu-90-fish-gelatin-softgels/77548?langcode=ru-RU&utm_content=PR&utm_medium=medprosvita

Вітамін Д дитячий https://ua.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-baby-vitamin-d3-liquid-10-mcg-400-iu-0-34-fl-oz-10-ml/65958?langcode=ru-RU&utm_content=PR&utm_medium=medprosvita

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

℗ — Матеріали, позначені цим знаком, розміщуються на правах реклами.

Комментировать

Нажмите для комментария