Статті

Непритомність у чоловіків і жінок: чи є відмінності?

Непритомність - синкопе

Дослідження про непритомність серед чоловіків і жінок

Непритомність  — його ще називають синкопе, є однією з найбільш поширених причин звернення до відділення невідкладної допомоги. Згідно з даними статистики, до 30% випадків таких звернень закінчуються госпіталізацією, в зв’язку з чим не припиняється пошук факторів, що дозволяють більш точно стратифікувати ризик синкопальних станів.

Непритомність та її  гендерні особливості є практично невивченими. Тому метою дослідження стало визначення пов’язаних зі статтю відмінностей серед пацієнтів, що надійшли до відділень невідкладної допомоги з діагнозом синкопе.

Проведення досліджень 

У дослідження включалися пацієнти 18 років і старше, що надійшли до відділень невідкладної допомоги в клініках провінції Альберта (Канада) в період з січня 2007 по грудень 2015 р

Аналізувалися записи в історіях хвороби, результати (смертність) оцінювалися через 30 днів і 1 рік після надходження.

Результати

В цілому за вказаний період з діагнозом непритомність в відділення невідкладної допомоги надійшло 63 274 пацієнта. Жінок серед них чинився більше, ніж чоловіків (54 проти 46%).

У порівнянні з чоловіками, жінки були молодші (52 роки проти 55 років; p <0.001), частіше зверталися за допомогою самі (52% проти 48%; p <0.001) і мали менше супутніх захворювань (індекс коморбідності Чарлсона 68% у жінок проти 62% у чоловіків; p <0.001).

Незалежно від того, виписувався пацієнт відразу з відділення невідкладної допомоги або ж його госпіталізували в стаціонар, жінки характеризувалися меншою як 30-денною, так і річною смертністю. 

 

Дивіться також: Новини на МедПросвита| Територія пацієнта 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook