Новини

Необхідність модернізації та автономізації медичних закладів підтримана медичною спільнотою та експертним середовищем

У Комунікативному центрі Уряду відбулася експертна зустріч у форматі відео-конференції за участю представників МОЗ, незалежних експертів в галузі охорони здоров’я, керівників управлінь охорони здоров’я, медичного та громадського середовища Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Полтавської та Чернігівської областей, присвячена питанню трансформації та модернізації мережі лікарень, самоврядування та автономізації медичних закладів.

Це ті кардинальні та вкрай важливі зміни, ухвалення яких на законодавчому рівні очікує вся медична галузь. Зміна організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я та їх фінансування, створення мережі державних та комунальних закладів охорони здоров’я з достатнім рівнем самостійності, запровадження контрактних відносин між замовником та надавачем медичних послуг, залучення інших, окрім бюджетного, джерел фінансування, сприятиме забезпеченню права кожного громадянина на якісну медичну допомогу, ефективне та своєчасне медичне обслуговування.

За словами експерта з питань фінансування охорони здоров’я Володимира Рудого, принцип «оплати за результат», який широко розповсюджений у всьому світі і не лише в охороні здоров’я, — центральний механізм автономізації, і реалізація його можлива лише за умови забезпечення автономії закладів охорони здоров’я. На його думку, законопроект, поданий МОЗ, ще потребує доопрацювання, проте на відміну від альтернативних законопроектів має дві ключові переваги, що дають можливість дійсно запустити реформу, – це строки початку реформи, а також можливість вибору державними та комунальними закладами форм свого існування.

Також для запуску реформи, вважає експерт, координатор проектів канадсько-української фундації Роман Фіщук, першочергово потрібен аудит закладів охорони здоров’я, які на сьогодні мають різне підпорядкування, та створення генерального плану реорганізації ЗОЗ, де б кожен регіон міг самостійно визначитися з переліком медичних установ та формою їх діяльності.

На думку представників МОЗ, ухвалення законів розширить можливості закладів охорони здоров’я та оптимізує їх діяльність. За словами директора департаменту медичної допомоги міністерства Василя Кравченка, скорочення ліжко-місць вже сьогодні допоможе, по-перше, раціональніше використати той фінансовий ресурс, який виділений на 2016 рік, по друге – підсилити аспект саме первинної медичної допомоги, пріоритетність фінансування якої на 2016 році визначена Урядом.

Свою підтримку реформам та якомога швидшому їх втіленню висловили і представники в регіональних студіях. Спільно вони обговорили ще низку важливих аспектів автономізації, передбачених законопроектами, зокрема питання кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я, що здійснюватиметься на конкурсній основі, та регламентації функціонування наглядових рад, що створюватимуться при закладах охорони здоров’я для контролю за дотриманням прав пацієнтів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції