Статті

Небезпечний «факел»: Що таке TORCH-інфекції і хто має проходити діагностику

TORCH-інфекції — це загальна назва для групи з чотирьох інфекційних захворювань, що мають схожі прояви і небезпечні не тільки і не стільки дорослій людині, скільки тим, що несуть загрозу внутрішньоутробного інфікування. Це абревіатура, складена з початкових букв назв цих інфекційних захворювань: T — токсоплазмоз, R — краснуха, C — цитомегалія, H — герпес. У деяких джерелах букву «О» виносять окремо як початкову літеру слова «otros» — «інші». Крім того, саме слово «torch» перекладається з англійської мови як «факел», підкреслюючи небезпеку і важкі наслідки цих захворювань.

Хто повинен проходити діагностику?

Перш за все, в діагностиці потребують люди, що мають клінічні прояви захворювань. Так само рекомендовано проводити діагностику на наявність TORCH-інфекцій пацієнтам, яким не вдається поставити точний діагноз через розмитість клінічної картини захворювання. Наприклад: пролонговане підвищення температури, слабкість, висока стомлюваність, головні болі. Всі ці неяскраво виражені симптоми можуть бути проявами токсоплазмозу і ін.

Обов’язкову діагностику на наявність TORCH-інфекції повинні проходити жінки, які планують вагітність і вагітні жінки, що входять до групи ризику.

Як свідчить статистика, виявлення жінок з груп ризику на етапі планування вагітності і проведення відповідної профілактики знижує ризик внутрішньоутробної інфекції з тяжкими наслідками на 80%.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції