Новини

Не винен: Дисциплінарна комісія не вбачає проступку у словах Лінчевського про онкохворих

Лінчевський_Медпросвіта

Дисциплінарна комісія, яка перевіряла, чи дійсно заступник міністра охорони здоров’я мав на меті образити онкохворих, постановила, що Лінчевський невинен.

Окремо було опубліковано результати контент-аналізу стенограми виступу Олександра Лінчевського, де він висловився, що «онкохворих лікувати неефективно, бо вони всі помруть»:

  • слова Олександра Лінчевського варто сприймати у прямому значенні, він повністю усвідомлював значення своїх слів і можливу негативну реакцію (Національний інститут судової експертизи)
  • висловлювання Олександра Лінчевського не порушують права людини на життя і здоров’я, честь і гідність, а у своєму виступі заступник міністра бажав виявити, що проблема з хворими є ширша, аніж онкологія чи потреба трансплантацій та наголосив, що державні кошти мали би використовуватись в різних напрямках. Цим він не ствердив, що непотрібно допомагати онкохворим. Натомість виявив проблему вибору адресата отримання державних коштів (Школа біоетики Українського католицького університету)
  • Олександр Лінчевський не порушив правила етичної поведінки для осіб, які перебувають на публічній службі (кафедра  кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія»)
  • інформаційна криза містить багато ознак того, що вона була цілеспрямовано створеною інформаційною кампанією. Зокрема, варто відзначити посилену увагу до досліджуваної теми проросійських медіа та видань, близьких до колишніх регіоналів (Центр контент-аналізу)

Зазначимо, що дисциплінарну комісію зібрав голова уряду Володимир Гройсман. Він обіцяв покарати Лінчевського тільки, якщо там доведуть його провину. В свою чергу активісти не приймають вибачень від заступника міністра, а пояснюють це тим, що через його дії постійно затягується процес збору спеціальної комісії по відправленню онкохворих на лікування за кордон та непрозору і неефективну роботу комісії, яка призвела до смерті що найменше 17 осіб у минулому році, знову ж таки, через затягування процесу збору спеціальної комісії. Про все це розповів голова Національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв.

Аналіз звіту РП по МОЗ: Затягування розгляду, розтрата коштів та інші порушення

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції