Статті

Не відключайте телефон на вихідні! Вимога НСЗУ до лікарів

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

 

Щоб отримувати кошти, що йдуть за пацієнтом, згідно новій моделі фінансування, не достаньо підписати угоду з пацієнтом. Для цього ще потрібно виконати низку умов від НСЗУ, що були озвучені У. Супрун.

Наприклад, НСЗУ вимагає, щоб сімейний лікар ( терапевт, педіатр) надавав номер свого телефону пацієнтам, щоб у разі потреби ті могли проконсультуватись. Крім того, лікар має налаштувати автовідповідач на час вихідних днів або наприкінці робочого дня з інформацією про те, куди може звернутися пацієнт зі своїми проблемами, коли його лікар не доступний. Також можна надати контактні дані інших фахівців. Це необхідно для того, щоб пацієнт вчасно й коректно отримав необхідну інформацію, а лікар зміг спокійно відпочити.

Нагадаємо, що починаючи з 1 липня Нацслужба здоров’я стане головуючою у питанні фінансування медзакладів первинки, а сімейні лікарі почнуть отримувати кошти за підписані декларації з пацієнтами.

Запуск нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» відбудеться у дві хвилі. В першу хвилю увійдуть заклади первинної допомоги, який пройшли автономізацію та переформатувались у Неприбуткові комунальні заклади.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції