Новини

Не користуєшься мобільником – не отримаєш грошей від НСЗУ

В НСЗУ розповіли, що після першої виплати за новими правилами, один із закладів не отримав гроші. За даними Нацслужби, було укладено 161 договір із закладами, що надають первинну допомогу.

«І лише в одному випадку до цього часу не були здійснені виплати. Це вимушений крок. У ЦПМСД міста Калуш внесли в електронну систему охорони здоров’я 44 тисячі декларацій за 15 днів. Це означає, що процес внесення відбувався безперервно 24 години на добу. Лише 40 секунд на кожну декларацію. Такий незвичний вибір спосіб реєстрації в Системі декларацій пацієнтів у Калуші — тривожний дзвінок для Нацслужби здоров’я. Тому ми зупинили виплату до з’ясування ситуації та проведення перевірки» — розповіли в НСЗУ.

За даними НСЗУ виявилося, що заклад вносив декларації в систему на підставі декларацій не затвердженої форми, які були заповнені від руки.

«Замість того, щоби робити це в електронній системі, як того вимагає Закон. На частині цих “декларацій” взагалі немає підписів пацієнтів. Номери декларацій, які автоматично повинна присвоювати система, вписані в декларацію вручну» — говориться в повідомленні НСЗУ.

Дуже цікаво, чи лише в Калуші склалась така ситуація?

Я, до речі, також вже підписала декларацію із своїм сімейником. І в нашому ЦПМД всі пацієнти вносять дані від руки в роздруковані на папері бланки, форматом в половину стандартного листа А4. А потім медсестра, зібравши такі декларації від мене та інших, вже вносили дані в систему. В чому кримінал, поясніть мені? В тому, що в медзакладі немає «уповноваженої особи»? Чи в тому, що лікарі не користались мобільними телефонами?
В НСЗУ заявили, що за статистикою, «в середньому 3-4% декларацій підтверджуються через документи, решта — через SMS. Зараз відсутність мобільного телефону — це вже скоріше виняток, ніж норма. Та в Калуші всі 44 тисячі декларацій було підтверджено в інший спосіб — документами, що посвідчують особу. Без верифікації через мобільний телефон».

Шановні, вчіться користуватися мобілками, бо без грошей залишитесь!

 

Комментировать

Нажмите для комментария