Статті

Не хвилюйтесь за декларації- гроші отримають всі. Супрун розповіла про фінансування медзакладів

У. Супрун заспокоїла лікарів, що не встигли підписати свої 2000 декларацій, які раніше озвучувались як норма для сімейних лікарів.

Уляна Супрун розповіла, що лікарі отримають гроші і за тих пацієнтів, що не підписали декларації, але фізично приписані до ділянки певного лікаря.

За словами в.о. міністра, до 2019 року, коли заклади первинки переходитимуть на нову модель фінансування, вони отримуватимуть кошти за всіх пацієнтів — і тих, які підписали декларації з їхніми лікарями, і тих, які ще не обрали свого лікаря, але звернулися до них за медичними послугами.

Фінансування у перехідний період відбуватиметься за кількома механізмами:

— Для медзакладів, які увійшли в першу хвилю змін і уклали договори з НСЗУ, гроші почнуть «ходити за пацієнтом». Оплата здійснюватиметься за базовим тарифом 370 грн за кожну людину, що підписала декларацію, + вікові коефіцієнти (в чотири рази більше за дитину, вдвічі більше за літніх людей тощо).

Додатково вони отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

— Медзаклади, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції.

«Наша мета — всі до одного заклади первинної допомоги повинні мати договори з НСЗУ до кінця року» — заявила пані Супрун.

Нагадаємо, що 25 квітня Уряд ухвалив 4 Постанови, які дозволяють продовжити медичні реформи в Україні.

Уляна Супрун розповіла, що цей крок дозволяє вже з 1 липня впровадити нову систему оплати медичних послуг.

«Ті медзаклади, які встигнуть укласти договір до 1 червня, вже з 1 липня почнуть отримувати справедливу оплату за надання медичних послуг за кожного пацієнта, який підписав декларацію з їхніми лікарями. Ті заклади, які не встигнуть — зможуть укласти договір до 1 вересня. Тоді оплата за новою моделлю для них розпочнеться від жовтня. У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом,» — розповіла пані Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария