Новини Статті

Найважливіші медичні досягнення в 2016 році.

Слід підвести підсумки грандіозної наукової діяльності за 2016 рік, так як події, які відбулися в минулому році дійсно заслуговують на визнання.

Стоп-спадковим хворобам.

З 1980-х років вчені працювали над проблемою попередження виникнення спадкових захворювань ще до зачаття людини. У чому полягала суть вдалого експерименту? Необхідно було мутантні мітохондрії материнської яйцеклітини замінити мітохондріями жінки-донора.

В результаті тривалих експериментів ця заміна вдалася. На роль матері погодилася жінка-носій синдрому Лея. Від цього захворювання загинули двоє її дітей. Після проведення успішної операції у жінки з’явилася абсолютно здорова дитина.

Вакцина від лихоманки Ебола.

Вірус Ебола був відкритий в 1976 році, але лише в 2016 році від нього було створено ліки.

У період експериментів над новою вакциною було проведено щеплення майже 6тис. людей з різних районів Африки — в результаті у них виник абсолютний імунітет. Єдиний нюанс полягає в тому, що максимальний термін дії препарату невідомий.

Штучна сітківка.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від патології зору у всьому світі страждають близько 285 мільйонів чоловік — це 4% людства. Існують випадки, коли ні медикаментозне ні стандартне оперативне лікування не будуть ефективні. Єдиною надією є 1)стовбурові клітини і 2)імплантати.

Стартап Nano Retina досяг успіху в другому випадку. Система NR600 створена з 2-х частин:

1) Чіп, який монтується на сітківку і генерує імпульси замість пошкоджених фоторецепторів.

2) Бездротові окуляри на які виводиться зображення.

Операція з імплантації триває не більше однієї години, а за допомогою спецціальних кнопок на окулярах людина зможе коригувати яскравість освітлення.

Нейропротезування.

Колосальний прорив в біопротезуванні вперше відбувся в 2014 році. Американцю, який через трагічну ситуації залишився без обох рук, було запропоновано протестувати систему з двох біопротезів, якими можливо керувати «силою думки».

У минулому році всі сили були спрямовані на удосконалення даних технологій. В результаті було створено відразу декілька нейропротезуючих систем:

1) Система створена для повністю паралізованої людини, вона допомагає правдоподібно «відчувати» через біонічний протез.

2) Повернула приматам з травмою хребта рухливість ніг.

3) Призначена для частково паралізованих людей, вона допомагає відчувати не тільки моторику рук, а й її стабільність.

Експрес-діагностика ВІЛ.

У минулому році був створений USB-прилад для швидкої і дешевої діагностики ВІЛ по крові. Точність тесту досягає 95%. Щоб пройти тестування, необхідно помістити в певне місце на USB-накопичувачі краплю крові — і якщо в ній присутній вірус, то на чіпі змінюється кислотність — і він направляє електричний сигнал на накопичувач. Весь тест займає близько 21 хвилини.

Сподіваємося, що в 2017 році медицина зробить багато кроків вперед і нові експерименти допоможуть вирішити безліч на даний момент складних проблем, пов’язаних з важкими і невиліковними захворюваннями.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook