Новини

Найстрашніші хабарники: НАБУ заявляє, що медицина лідирує у корупції

Згідно офіційній заяві НАБУ в соціальній сфері система охорони здоров’я несе для держави найбільші збитки через корупцію. 90% правопорушень від загальної кількості.

Одразу необхідно зазначити, що як і МОЗ так і НАБУ неодноразово повідомляли про корупцію серед медичного персоналу, починаючи з медичних сестер і закінчуючи лікарями вищого розряду. В той же час, мова іде і про неефективні закупівлі. За минулий рік за інформацією МОЗ майже половина державних коштів була витрачена на лікарські засоби з недоведеною ефективністю. Загальна сума збитків які вже нанесені державі через використання певних корупційних схем у медичній галузі складає 108 мільйонів гривень збитку. При цьому прес-служба НАБУ не повідомляє за який саме період нанесені збитки державі. https://medprosvita.com.ua/skoro-medikam-stanet-strashno-podhodit-patsientam/ Окремо в НАБУ наводять приклади правопорушень. Мова йде про закупівлі авто для швидкої за невідповідними стандартами. Через це Запорізька обласна клінічна лікарня не змогла використовувати це авто, тим самим нанесла державному бюджету збиток на суму в 13 мільйонів гривень. Загалом до суду вже направлено акти за якими головного лікаря звинувачують у використанні корупційних схем при закупівлі. Великі збитки понесла держава і при будівництві лікувально-діагностичного корпусу Національниої дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» в період з 2011-2012 рр. https://medprosvita.com.ua/habari/ Крім того в медичних закладах постійно виявляються і менші правопорушення. Наприклад, ліки які були закуплені за державні кошти для медичних установ передаються в аптеку при закладі, де вони продаються пацієнтам.


Звичайно в медичній галузі є корупція, як і в будь-якому іншому державному секторі. Це обумовлено використанням значних коштів з державного бюджету, які багато хто бажав би бачити у власній кишені. В той же час, не так багато випадків, коли лікарі можуть придбати собі сумочку за декілька десятків тисяч доларів та позашляховик, як наприклад у прибиральниць у російському «Газпром».

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook