Говорять лікарі

Найпростіша арифметика: Якщо 80% бюджету йде на зарплати, як нам платитимуть по 30 000 грн?

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я постійно повторював, що 80% з бюджету на медицину йдуть на зарплати. Так як лікарям платитимуть таки суми, якщо нема збільшення бюджету?

Просто вдумайтесь! Є бюджет 55 мільярдів гривень, з яких 80% пішло на заробітні платні. Тих коштів теж не вистачило і це можна побачити по заборгованості перед нами медпрацівниками. Постійно виписуються субвенції на медицину, щоб погасити ті кляті борги по зарплатам.

А Уляна Супрун заявляє, що на 14 500 лікарів первинки (сімейні, педіатри, терапевти і це ще треба перевірити цифру) йтимуть кошти аж по 25 000 гривень зарплати, а ще десь 10 на зарплату медсестрі (які в дефіциті і це можна побачити в кожній лікарні). А ще ж в нас в СОЗ працюють лікарі-спеціалісти, швидка допомога, головні лікарі, санітари… Продовжувати список? Ідею зловили? А тут ще пан Гройсман каже мінімалку піднімуть до 4000 гривень! Так, нас лікарів це не стосується, ми ж на тарифні сітці! Просто санітари і сторожі отримуватимуть більше.

Так от до чого це я. Трохи раніше Лінчевський обмовився, що кількість медичних ВНЗ оптимізують (скоротять це називається, просто у нас період в країні під назвою «ПОКРАЩЕННЯ», а тому підміняють назви). Оптимізуються і медичні заклади, про що кажуть Ковтонюк і Супрун. Закрити не зможуть, але створити хоспіс чи щось ще – легко. Може воно то й гарно, але ж робочих місць буде значно менше.

І десь за рік чи два, приблизно 7 із 10 лікарів, медсестер, санітарів і інших медичних працівників залишаться ні з чим. Не буде в нас роботи в державних медичних закладах. І не пенсію ви вже не втечете! Там теж реформа.

Хтось назве мене панікером, а я йому відповім – тут тільки дурень не побачить, як з нього безробітного зроблять. Бо щоб борги хАзяєвам віддати (МВФ та інші), треба десь зекономити. Вирішили на медицині і здоров’ї громадян. Така ось реформа від Супрун.

Сподіваюсь, мої думки вас заінтересують.

Петро Божко

Сімейний лікар з Чернігіва.

Мнение автора может не совпадать с мнением редакции.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції