Новини

Навчальні процеси в українських школах почали відновлюватися

За оперативними даними територіальних підрозділів Держсанепідслужби України, узагальненими Центром грипу та ГРВІ ДЗ»Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» станом на 10 лютого навчання призупинене у  2 199 дитячих навчальних, загальноосвітніх та позашкільних закладах.

Зниження рівня захворюваності на грип та ГРВІ дозволяє місцевим органам влади поступово відновлювати навчальні процеси у більшості регіонів України.

З понеділка повністю відновлене навчання у столичних школах. На вчорашній день до навчання повернулися діти в усіх закладах Черкаської та Тернопільської областей. Поодинокі заклади не відновили відвідування школярів у Донецькій, Вінницькій, Сумській, Харківській та Рівненській областях.

У значній частині дитячих навчальних, загальноосвітніх та позашкільних закладів Дніпропетровщини ще не поновлене навчання.

Читайте також: В Україні ситуація з грипом почала стабілізуватися

 З початку епідемічного сезону (28.09.2015 – 10.02.2016) в Україні зареєстровано 3,5 млн хворих на грип та ГРВІ, перехворіло 9,1% населення. Із загальної кількості захворілих 61,3% становлять діти віком до 17 років. Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ відмічається серед населення Київської області та міста Києва, де перехворіло відповідно 15,4% та 12,9% населення. Найменша захворюваність реєструється в Закарпатській (5,9%) та Харківській областях (3,8%).

Всього по Україні з початку епідемічного сезону по Україні госпіталізовано з попередніми діагнозами «Грип» та «Гостра респіраторна вірусна інфекція» 150 тисяч осіб (4,2 % від захворілих), з них до 65,6% становлять діти віком до 17 років.

На 5 тижні 2016 року в 15 областях показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги, із них в 4 – більше ніж на 50,0%. В інших регіонах країни епідемічні пороги знаходяться в межах від нульового порогу в Полтавській до -49,0% в Харківській областях.

Захворюваність в епідсезон 2015 – 2016 рр. на 46,1% більше рівня аналогічного періоду минулого епідемічного сезону.

Читайте також: В Україні зареєстровано майже 3,5 мільйони хворих на грип

З початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 260 лабораторно підтверджених летальних випадки від грипу, з них 3 дітей віком до 17 років. Найбільша кількість летальних випадків в Одеській області – 40 випадків, місті Києві – 30, Черкаській – 17, Харківській та Донецькій областях по 15.

За медичною допомогою своєчасно звернулася лише третя частина померлих. Проведений аналіз летальних випадків показав, що всі померлі не мали щеплень проти грипу.

З початку епідемічного сезону за оперативними даними вакциновано проти грипу 125 665 осіб, що становить 0,32% від загальної кількості населення, з них діти до 17 років – 21%. Вакцинація здійснювалася в основному за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте також: У МОЗ України запрацювала гаряча лінія з безкоштовними консультаціями з питань грипу

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook