Новини

Національна служба здоров’я України укладе 1200 договорів з мед установами на первинці

Ковтонюк, платні медарслуги_Медпросвита

Заступник міністра Павло Ковтонюк повідомив, що НСЗУ укладе 1200 договорів. Вони стануть частиною реформи та системи «Гроші йдуть за пацієнтом».

«Наші плани на найближчий час стосуються лише «первинки». У нас близько 1200 медустанов, юридичних осіб, з якими потрібно укласти договори», — сказав Ковтонюк.

Ковтонюк: Можливо не зможемо оплатити всі послуги, але заплатимо їх чесно

Поки ж новий орган створюється, набираються кадри та директора, медична галузь буде фінансуватись в порядку, який визначить Кабінет міністрів. Фактично, ніяких змін поки що не буде, все працюватиме традиційно. Шокувати медиків та українців кардинальними змінами в МОЗі не збираються.

Супрун розповіла, що чекає медиків в найближчі місяці: 5 етапів реформи

В той же час, план на те, що з другої половини 2018 року, а саме з 1 липня, медичні заклади та лікарі первинної ланки перейдуть на нову систему фінансування не відміняють. За ці місяці, після офіційного підписання законопроекту №6327 президентом України – лікарі мають почати набір своїх пацієнтів, щоб забезпечити себе фінансуванням.

Лікарі, які не зможуть це зробити, вважатимуться недостатньо кваліфікованими і працювати в новій системі вони просто не зможуть. Таким чином, МОЗ хоче залишити в галузі лише найкращих лікарів.

Надутий:«На Миколаївщині скупили всіх інтернів по 3,5 тисячі євро, утримання, хата, навчання мові»

В той же час, експерти не бачать свободи вибору в селах. Фактично, щоб забезпечити сільську місцевість кваліфікованими кадрами, громади будуть йти на всі можливі умови. Навіть, якщо будуть побудовані амбулаторії.

Комментировать

Нажмите для комментария