Я хочу поговорити про давно наболілу тему – харчування дітей, зокрема дітей раннього віку, коли дитина цілком залежить від своїх батьків. Вважаю, що навмисне і усвідомлене позбавлення дитини повноцінного харчування — це не просто погане ставлення, це злочин.
Мене лякає, що раціон багатьох дітей складається з картоплі фрі, макаронів і великої кількості солодощів. Я не розумію, як можна навмисно не давати дитині м’ясо і рибу, керуючись особистими вегетаріанськими пристрастями.
Клинические решения на основе доказательной медицины
Мене дивує, коли батьки стверджують, що їхня дитина нічого іншого, крім шкідливих для здоров’я продуктів не їсть.
Я не розумію, як можна примушувати дитину їсти, погрожуючи або лякаючи її.
Фундамент для міцного здоров’я і гармонічного розвитку організму закладається з самого раннього дитинства. (Можна заглибитися ще далі, і внести уточнення, що ще з внутрішньоутробного періоду).
Харчування дитини, як і спосіб життя в цілому, займає важливе місце у формуванні повноцінного здоров’я вже дорослої людини.
Саме з раннього дитинства формується смак, харчові пристрасті, стереотипи та культура харчування.
Дитина обирає із запропонованого, і завдання батьків кожен раз пропонувати якісну і повноцінну їжу.
Набагато простіше з самого початку годувати правильно, ніж потім вмовляти й намагатися перевчити.
Так, можливо, в більш старшому віці з цікавості діти почнуть куштувати різні шкідливі продукти, але готувати їх до цього з раннього віку не потрібно!
Не можна годувати дитину набором хімічних елементів, мотивуючи, що вона і так це спробує.
Хочу провести аналогію формування здоров’я з будівництвом будинку.
Наприклад, ми закладаємо міцний і надійний фундамент (харчування перші три роки), далі продовжуємо будівництво з якісної цегли (правильне харчування вдома) і раптом трапляється погана цеглинка (неякісна їжа). Погодьтеся, що на будинок в загалом ця цеглинка істотно не вплине. Якщо ж з самого початку обирати неякісний матеріал (незбалансоване харчування, небезпечні продукти), то і ремонтних робіт такий будинок зажадає дуже скоро.
Резерв життєвих сил і здоров’я у дітей дуже великий, тому огріхи харчування, часто виявляються набагато пізніше у вигляді серйозних захворювань (цукровий діабет, ожиріння, гормональні порушення, захворювання шлунково-кишкового тракту і т.п.). Дитина, яка не отримує необхідні макро- і мікронутрієнти вже в маленькому віці буде більш хвороблива, може відставати в розвитку, як фізичному, так і психоемоційному.
Якісне збалансоване харчування, є одним з компонентів, який забезпечить гармонійний розвиток дитини, її здоров’я і добре самопочуття, і як наслідок, — щасливе і повноцінне життя!
Бережіть і ЛЮБІТЬ своїх дітей!
З повагою, дієтолог Наталія Подунай.
Комментировать