Новини

Наступного тижня Верховна Рада може прийняти закон про трансплантацію в Україні

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Профільний комітет ВРУ подав рекомендацію щодо прийняття відповідного законопроекту у другому читанні. МОЗ вже підготувало необхідні нормативні акти для пілоту.

Доопрацьований законопроект №2386-1 орієнтовно може бути прийнятий у четвер на внеплановому засіданні Верховної Ради.

«Народні депутати України прийняли рішення винести його на розгляд Верховної Ради і рекомендувати за результатами розгляду в другому читанні прийняти його в цілому, як закон, а також звернутись до голови Верховної Ради з проханням забезпечити його невідкладний розгляд на наступному пленарному тижні», — повідомили на сайті Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ.

Треба відзначити, що окрім законопроекту №2386-1 також був розглянутий альтернативний — №2386-а, який передбачав введення в українське законодавство таких понять, як «презумпція згоди», а також розділення понять «трупний» і «живий» донор.

За словами Супрун трансплантацію нирок з 1 січня 2018 року оплачуватиме держава

Також відзначимо, що розгляд цих законопроектів був запланований ще в жовтні, але через затримки з прийняттям основних законопроектів про медреформу в Україні (№6327 та №6604) питання трансплантації довелось відкласти.

Тим часом заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський повідомив, що в Міністерстві вже підготували всі необхідні нормативно-правові акти для запуску пілотного проекту з трансплантації трупних органів в п’яти регіонах України. Мова йде про Харків, Одесу, Запоріжжя, Дніпро та Київ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook