Новини

Народні депутати мають виділити кошти на лікування українців за кордоном

Врач_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що саме народні депутати мають розглянути питання перерозподілу держбюджету, щоб виділити необхідну суму на лікування українців за кордоном.

Наразі черга на лікування продовжує збільшувати, при тому, що коштів на їх відправку за кордон в МОЗ фактично не залишилось. Бюджет за цією програмою необхідно збільшувати, але без рішення Верховної Ради, за словами Уляни Супрун, це не можливо, адже потрібно десь відняти кошти з держбюджету, щоб додати на програму лікування українців за кордоном.

«З року в рік стикаємося з однаковою ситуацією — коштів, які закладено в бюджет на програму «Лікування громадян України за кордоном» не вистачає, щоб оплатити лікування всім, хто потребує. Безперервно співробітники Міністерства шукають можливість врятувати життя людей. Але без рішення народних депутатів, без голосування ними за перерозподіл державного бюджету, ми не знайдемо потрібну суму на лікування всіх», — пояснює в.о. міністра охорони здоров’я.

Лікарі знову брешуть, заявила У. Супрун

Зазначимо, що другий рік поспіль дії керівництва МОЗ по виконанню цієї державної програми постійно критикують. Особливу увагу активісти приділяють довгим затримкам по прийняттю рішення про відправку на лікування громадян, які вже увійшли до відповідної черги, а також бюрократію яка заважає хворим потрапити в ту саму чергу.

«Спільними зусиллями додаткові кошти вдається відшукати. Торік фінансування програми сягнуло рекордної суми понад 628 млн грн. Та попри збільшення видатків, кількість важкохворих громадян, яким потрібна допомога держави для оплати лікування в закордонних клініках, зростає також», — заявляє Супрун.

Нардепи знову бажають звільнити Супрун: Профільний комітет розгляне відповідну постанову

Комментировать

Нажмите для комментария