Новини

Нардепи готують нові професійні обов’язки для фельдшерів, медсестер та лікарів

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

У разі прийняття законопроекту №6634 у співавторстві нардепа Ірини Сисоєнко у фельдшерів та сімейних медичних сестер та лікарів будуть нові обов’язки.

Першою з можливими новими обов’язками медичних працівників вирішила  ознайомити сама Ірина Сисоєнко, народний депутат від партії «Самопоміч».

«Надавати первинну долікарську допомогу, брати участь у наданні первинної лікарської допомоги під керівництвом сімейного лікаря, удосконалювати свої знання та навички, виконувати інші професійні обов’язки відповідно до законодавства», — заявляє Сисоєнко.

При цьому спеціалісти первинної медичної допомоги отримають професійні права:

  • безпечні умови роботи і захист від протиправних посягань на життя і здоров’я;
  • підвищені посадові оклади, надбавки за особливий характер праці, за особливі умови праці, доплати за науковий ступінь, за почесні звання, а також за вислугу років залежно від стажу роботи в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, інші надбавки і доплати, премії і винагороди, які визначені Кабінетом Міністрів України;
  • матеріальна допомога для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі одного посадового окладу та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу (порядок визначає Кабінет Міністрів України);
  • обов’язкове страхування.

В Україні прогнозують другий спалах кору

Нагадаємо, що законопроектом №6634 передбачено внести ряд змін у роботі первинки. Вона має стати  стратегічно важливою для галузі, тому на нею мають виділяти 30% від загального бюджету на медицину. До того ж буде визначено повний обсяг обов’язків для медичних працівників для надання медичної допомоги на первинці.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Пошли нахер, неадекваты, медикам есть куда пойти, даже охранником можно или на автомойку.