Новини

Нардеп від БПП ініціює аудит ефективності для населення реформування системи охорони здоров’я

ВРУ_Медпросвіта

У Верховній Раді зареєстровано постанову про звернення до Кабміну про проведення аудиту. Автором документу виступає нардеп Сергій Каплін.

Якщо постанова буде прийнята, Кабінет Міністрів має провести перевірку діяльності МОЗ, хід реформ та прозвітувати про стан впровадження змін у галузі перед парламентерами до 15 жовтня 2018 року. Особливу увагу необхідно буде приділити використанню бюджетних коштів за новою системою фінансування, яка базується на принципі «Гроші йдуть за пацієнтом».

Треба одразу зазначити, що офіційний старт з підписання декларацій між пацієнтами та лікарями відбувся ще 1 квітня. При цьому, вже з 1 липня частина медзакладів первинної ланки почали отримувати фінансування за новою системою, без субвенції як раніше. Саме цим дуже цікавляться народні депутати.

Як медзаклади використали перші кошти за декларації між лікарем та пацієнтом?

Цікаво, що окремим пунктом у проекті постанови зазначена необхідність у найкоротший термін подати список кандидатів на посаду міністра охорони здоров’я України, адже вже два роки посада фактично вакантна, а Уляна Супрун за документами лише перший заступник міністра охорони здоров’я та виконувачка обов’язків міністра.

Майже 300 медзакладів первинки підпише договір з НСЗУ у другий хвилі

Комментировать

Нажмите для комментария