Новини

Нардеп Сисоєнко: Найбільша помилка МОЗ та уряду – це те, що вони принижують лікарів

Сисоєнко_Медпросвіта

На думку народного депутата Ірини Сисоєнко, реформування медицини йде так важко через низьку зарплату медиків, яка змушує їх йти з медицини або виїжджати за кордон.

«Найбільша помилка Міністерства охорони здоров’я та уряду – це те, що вони принижують лікарів. Як результат – в Україні не вистарчає великої кількості медиків. Нам фізично не вистарчає сімейних лікарів, не вистарчає педіатрів. А те, що медпрацівники сьогодні отримують найнижчі у державі зарплати, це створює брак медичних кадрів, які з 2020-го року будуть працювати в нових умовах з новою оплатою праці», — вважає нардеп та член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Невдоволення Сисоєнко пояснює тим, що уряд відкладає повне фінансування медичної галузі, яке було закладено у законопроект №6327, яким зараз впроваджується медична реформа та нова система фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом». Тоді нардепи внесли таку зміну в законопроект, як мінімальний бюджет галузі у 5% від ВВП. При цьому в Уряді постановили, що до цієї цифри галузь буде йти поступово до 2020 року.

«Друге, на чому ми наголошуємо, щоб як тільки будуть підняті заробітні плати для медичних працівників, щоб ми залучали справжніх фахівців до роботи в українських медзакладах. У тому числі їх потрібно повертати з-за кордону. Адже сьогодні студенти-медики говорять про те, що якщо держава справді створить для них належні умови, вони залишаться працювати тут. А якщо ні – їм тут немає що робити. Тому першочергові крокі – зберегти кадри в медичних закладах», — заявляє Сисоєнко.

Нагадуємо, що згідно з прийнятим законопроектом та планом реформи системи охорони здоров’я, вже у 2020 році лікарі спеціалісти мають почати отримувати нову мінімальну зарплатню – 250% від середньої по Україні станом на липень місяць попереднього року. Якби ця норма запрацювала вже у 2018 році, лікарі-спеціалісти отримували б мінімум 18 тисяч гривень зарплатні на місяць.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

В той же час у МОЗ переконані, що для реформування галузі наразі вистачить фінансування у розмірі 3,5% від ВВП. А перед тим, як впроваджувати норму про нову заробітну плату для спеціалістів необхідно реформувати вторинну медичну ланку та заключити договори між медичними закладами та НСЗУ, щоб спеціалісти отримували кошти саме за надані медичні послуги населенню.

Реформа швидкої в 2019 році: Фельдшери стануть парамедиками та отримають нову зарплату

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook