Накази МОЗ

Наказ МОЗ України від 23.11.2011 № 816 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги на засадах доказової медицини»

Статус: Чинний
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.11.2011N 816
м.Київ
Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги на засадах доказової медицини

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року № 504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 «Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини»

 

 НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфіковані клінічні протоколи первинної медичної допомоги:

1.1. Ішемічна хвороба серця: Стабільна стенокардія напруги (додається);

1.2. Гострий неускладнений цистит у жінок (додається).

2. Затвердити Уніфіковані клінічні протоколи первинної та вторинної медичної допомоги:

2.1. Глаукома первинна відкритокутова (додається);

2.2. Рак молочної залози (додається).

3. Затвердити Стандарти третинної медичної допомоги

3.1. Перитонеальний діаліз у дітей при гострих пошкодженнях нирок (додається);

3.2. Гемодіаліз у дітей при гострих пошкодженнях нирок (додається);

3.3. Програмний гемодіаліз у дітей при хронічній хворобі нирок V стадії (додається);

3.4. Програмний перитонеальний діаліз у дітей з хронічною хворобою нирок V стадії (додається).

4. Рекомендувати ректорам вищих медичних навчальних закладів, головним лікарям закладів охорони здоров’я, професійним медичним організаціям та асоціаціям, іншим зацікавленим громадським організаціям, діяльність яких спрямовується на поліпшення якості медичної допомоги використовувати адаптовані клінічні настанови як джерела інформації про найкращу медичну практику:

4.1. Ішемічна хвороба серця: Стабільна стенокардія напруги (первинна медична допомога) (додається);

4.2. Глаукома первинна відкритокутова (додається);

4.3. Гострий неускладнений цистит у жінок (додається);

4.4. Рак молочної залози (первинна та вторинна медична допомога) (додається);

4.5. Використання методів діалізної терапії у дітей з гострою та хронічною нирковою недостатністю, гострим отруєнням речовинами нефротоксичної дії (додається).

5. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.) в межах повноважень забезпечити перегляд та оновлення медико-технологічних документів, затверджених в пп. 1-3 наказу, не пізніше 2013 року.

6. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Управлінню контролю якості медичних послуг МОЗ України (Худошина О. В.) в межах повноважень здійснювати контроль за дотриманням локальних протоколів медичної допомоги в практиці сімейних лікарів/лікарів загальної практики та закладів охорони здоров’я відповідно їх компетенції під час ліцензування та акредитації.

7. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

7.1. Розробку в підпорядкованих закладах охорони здоров’я протягом 3-х місяців локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, затверджених в пп. 1-3 наказу, відповідно Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини», затвердженої наказами МОЗ України та АМН України від 19.02.2009 р. № 102/18 та від 3.11.2009 р. № 798/75.

7.2. Впровадження та моніторинг дотримання в підпорядкованих закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги хворим.

8. ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (Бліхар В. Є.) забезпечити внесення медико-технологічних документів, до галузевого реєстру медико-технологічних документів.

9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Р.О.Моісеєнко

МіністрО. В. Аніщенко

 


Завантажити: dod816_2011.rar ( 2161 Kb )

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції