Накази МОЗ Новини медицини

Наказ МОЗ України від 29.03.2017 №346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти»

Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти

Відповідно до статті 12 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу», наказу МОЗ України від 02 березня 2009 № 132 «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2009 року за № 445/16461, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 267, з метою удосконалення підготовки осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками зобов’язані надавати домедичну допомогу, та з метою адаптації навчально-тренувальних програм до міжнародних стандартів надання невідкладної медичної допомоги,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити навчально-тренувальні програми трьох рівнів з підготовки осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні надавати домедичну допомогу, що додаються.

2. Державному закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України» забезпечити методичну допомогу з питань впровадження затверджених програм у навчально-тренувальних відділах (центрах) підготовки з надання домедичної допомоги.

3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 19 листопада 2009 року № 833 «Про удосконалення системи підготовки з надання першої невідкладної медичної допомоги».

4. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.

5. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В.о. МіністраУ. СУПРУН

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Добрий день! Прочитала цей наказ і програму підготовки, як інженер з охорони праці. Нічого конкретного, щоб включити в інструктаж з охорони праці. Тому повертаємося до Порядків, затверджених раніше і пишемо інструкцію з надання домедичної допомоги. Ця типова інструкція буде нарешті розроблена, чи будемо користуватися союзною? Порядок теж містить воду, а не конкретні дії. Я працювала в енергокомпанії, де потрібні чіткі дії по наданню потерпілому допомоги від ураження електрострумом. Інструкція потрібна нова.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції