Накази МОЗ

Наказ МОЗ України від 14.05.2013 № 372 «Про систему офтальмологічної допомоги населенню України»

Зареєстровано Міністерством юстиції
за N 1051/23583 від 25.06.2013
Статус: Чинний
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.05.2013N 372
м.Київ
Про систему офтальмологічної допомоги населенню України

 

Відповідно до статей 8, 33 Основ законодавства України про охорону здоров’я та з метою розвитку і вдосконалення організації офтальмологічної допомоги населенню, попередження сліпоти та інвалідності, забезпечення функціонування мережі офтальмологічних стаціонарних та амбулаторних підрозділів як єдиної системи, що поєднана інформаційним, методичним, лікувально-діагностичним забезпеченням у наданні спеціалізованої медичної допомоги населенню України при захворюваннях та травмах органа зору,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про систему офтальмологічної допомоги в Україні, що додається (далі – Положення).

1.2. Положення про амбулаторне консультативне офтальмологічне відділення, що додається.

1.3. Порядок організації очнопротезної медичної допомоги, що додається.

2. Директору Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Хобзею М.К.у встановленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 28 грудня 1992 року № 196 «Про організацію і удосконалення офтальмологічної допомоги населенню України».

4. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

4.1. Забезпечити неухильне виконання наказу.

4.2. Виділити за необхідності додаткові посади лікарів-офтальмологів та молодших спеціалістів з медичною освітою для організації кабінетів, відділень, центрів лазерних методів лікування в міських, обласних лікарнях, ендокринологічних диспансерах.

4.3. Забезпечити організацію кабінетів оптометрії у відділеннях районних, міських, обласних закладів охорони здоров’я з розрахунку один кабінет на 25 тисяч населення та організувати їх роботу відповідно до Положення.

4.4. Забезпечити необхідний сучасний рівень надання офтальмологічної допомоги у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, що надають допомогу офтальмологічним хворим.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

6. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

МіністрР. Богатирьова

 

Комментировать

Нажмите для комментария