Накази МОЗ

Наказ МОЗ України від 12.12.2013 № 1080 «Про удосконалення організації дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами»

Статус: Чинний
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.12.2013N 1080
м.Київ
Про удосконалення організації дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами

Відповідно до абзацу другого статті 6 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та пункту 9 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, з метою подальшого удосконалення організації дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Методичні рекомендації щодо організації дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами (далі – Методичні рекомендації), що додаються.

1.2. Склад робочої групи Міністерства охорони здоров’я України супроводу дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами, щододається.

1.3. Перелік лікувально-профілактичних закладів (далі – ЛПЗ), на базі яких проводиться дозорний епідеміологічний нагляд за бактеріальними менінгітами (за згодою), що додається.

1.4. Примірне положення про Центральну референс-лабораторію з інвазивних бактеріальних захворювань, що додається.

2. Покласти функції Центральної референс-лабораторії з інвазивних бактеріальних захворювань на бактеріологічну лабораторію ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

3. Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України (А. Пономаренко) прийняти цей наказ до керівництва та застосування під час здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

4. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Донецької та Хмельницької обласних, Київської міської державних адміністрацій спільно з територіальними органами та установами Держсанепідслужби України у Донецькій, Хмельницькій областях та м. Києві:

4.1. Затвердити склад робочих груп супроводу дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами, визначити відповідальних осіб та надіслати копії відповідних наказів до ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».

Термін: грудень 2013 року

4.2. Забезпечити госпіталізацію дітей віком до 5 років з підозрою на бактеріальні менінгіти у лікувально-профілактичні заклади, відповідно до переліку ЛПЗ, затвердженого цим наказом.

Термін: постійно

4.3. Організувати виконання та забезпечити контроль за повнотою обліку випадків захворювань на бактеріальні менінгіти дітей до 5 років, виконанням комплексу лікувально-діагностичних, профілактичних та протиепідемічних заходів для здійснення дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами.

Термін: постійно

4.4. Організувати збір, зберігання та передачу зразків ліквору, культур, виділених з ліквору та крові дітей хворих та з підозрою на бактеріальні менінгіти, до лабораторних центрів Держсанепідслужби України у Донецькій, Хмельницькій областях та м. Києві для наступної щомісячної доставки до ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених цим наказом.

Термін: щомісяця

4.5. Забезпечити раціональне цільове використання медичних виробів та діагностичних препаратів отриманих у вигляді технічної допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Термін: постійно

5. Головному лікарю ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» (Л. Некрасова) забезпечити:

5.1. Виконання бактеріологічною лабораторією ДЗ»Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» функцій Центральної референс-лабораторії з інвазивних бактеріальних захворювань відповідно до положення та Методичних рекомендацій, затверджених цим наказом.

Термін: постійно

5.2. Узагальнення звітів з дозорних регіонів щодо захворюваності на бактеріальні менінгіти, результатів лабораторної діагностики та подання звітів до МОЗ України та ВООЗ.

Термін: щокварталу до 10 числа

наступного за звітним кварталом

5.3. Проведення молекулярно-генетичних досліджень зразків ліквору, серологічне типування штамів збудників бактеріальних менінгітів, отриманих з дозорних регіонів.

Термін: постійно

5.4. Передачу зразків ліквору та виділених культур збудників до Регіональної референс-лабораторії Європейського регіонального бюро ВООЗ в Україні з інвазивних бактеріальних захворювань (Московський національно-дослідний інститут епідеміології та мікробіології ім. Г.Н.Габричевського, Москва, Російська Федерація) для поглибленого вивчення.

Термін: протягом року

5.5. Участь в раундах міжнародного контролю якості.

Термін: протягом року

5.6. Контроль за якістю здійснення комплексу заходів щодо проведення дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами в дозорних регіонах шляхом їх відвідування (за підтримки ВООЗ).

Термін: 1 раз на 6 місяців

5.7. Надання організаційно-методичної допомоги дозорним лікувально-профілактичним закладам та лабораторним центрам Держсанепідслужби України у Донецькій, Хмельницькій областях та м. Києві у здійсненні комплексу заходів щодо проведення дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами.

Термін: постійно

5.8. Визначення потреби, замовлення та отримання витратних матеріалів для діагностики бактеріальних менінгітів, передачу їх дозорним лікувально-профілактичним закладам відповідно до переліку ЛПЗ затвердженого цим наказом.

Термін: IV квартал

6. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 02.04.2007 №159 «Про порядок організації дозорного епідеміологічного нагляду за бактеріальними менінгітами та рентгенологічно підтвердженими пневмоніями в період впровадження імунізації проти Хib-інфекції».

7. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), відповідно до покладених завдань та функцій у межах компетенції здійснювати моніторинг за дотриманням Методичних рекомендацій закладами охорони здоров’я.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра О. Качура.

МіністрР. Богатирьова

 

ПОГОДЖЕНО

Голова Державної санітарно-

епідеміологічної служби України

А. Пономаренко

___________________2013 р.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції