Накази МОЗ

Наказ МОЗ України від 12.09.2013 № 798 «Про запобігання поширення дикого поліовірусу типу 1 (ДПВ1) в країні»

Статус: Чинний
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.09.2013N 798
м.Київ
Про запобігання поширення дикого поліовірусу типу 1 (ДПВ1) в країні

З метою вжиття заходів щодо попередження ускладнень епідемічної ситуації з поліомієліту, згідно з пунктом 9 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського Національної академії медичних наук України»

 

НАКАЗУЮ:

1. Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головному державному санітарному лікарю України А. Пономаренку:

1.1. Створити робочу групу для аналізу епідемічної ситуації з поліомієліту та подання до МОЗ України пропозицій щодо оперативного реагування у випадку ускладнення епідемічної ситуації з поліомієліту в країні.

Термін: до 15 вересня 2013 року

1.2. Посилити епідеміологічний нагляд за гострими в’ялими паралічами, вірусологічним моніторингом стічних вод, станом джерел водопостачання та рекреаційних зон.

Термін: постійно

1.3. Забезпечити проведення аналізу епідемічної ситуації та подання до МОЗ України узагальненої інформації щодо епідемічної ситуації та заходів, проведених з метою попередження завезення та поширення на території України захворювань поліовірусної етіології;

Термін: до окремого рішення

1.4. Посилити санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики інфекційних захворювань, в т.ч. поліомієліту.

Термін: постійно

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Забезпечити виконання наказів МОЗ України від 14 липня 1998 року № 196 «Про посилення заходів щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні», від 30 травня 2007 року № 284 «Про затвердження методичних вказівок «Санітарно-вірусологічний контроль водних об’єктів» та від 19 серпня 2011 року № 522 «Про затвердження Плану заходів щодо підтримки статусу країни, вільної від поліомієліту 2011-2013 роки».

Термін: постійно

2.2. Призначити посадових осіб, відповідальних за проведення роботи щодо профілактики та запобігання поширенню вірусу дикого поліомієліту.

Термін: до 15 вересня 2013 року

2.3. Посилити заходи з виявлення випадків гострих в’ялих паралічів, забезпечити лабораторне обстеження хворих та осіб з підозрою на захворювання поліовірусної етіології.

Термін: постійно

2.4. При виявленні клінічного випадку підозрілого на поліомієліт або виділенні будь-якого поліовірусу про кожен випадок протягом 24 годин надавати інформацію до ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України».

Термін: до окремого рішення

2.5. Організувати у неврологічних та інфекційних відділеннях обстеження на поліовіруси дітей із неврологічною симптоматикою, що не виключає поліовірусну етіологію.

Термін: до 1 листопада 2013 року

2.6. Забезпечити проведення вірусологічних досліджень зразків фекальних мас здорових дітей організованих колективів (дитячі будинки, будинки дитини, ДДЗ).

Термін: до 1 листопада 2013 року

3. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладам охорони здоров’я, що знаходяться в сфері управління МОЗ України, Державній санітарно-епідеміологічній службі України, ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України», науково-дослідними установам, що знаходяться в сфері управління МОЗ України, та науково-дослідними установам, що знаходяться в сфері управління НАМН України (за згодою):

3.1. Здійснити заходи з організації проведення спільних практичних навчань, тренінгів, семінарів тощо з метою підвищення кваліфікації спеціалістів з питань діагностики, лікування та профілактики поліомієліту.

Термін: до 30 вересня 2013 року

3.2. Забезпечити подання інформації щодо виконання заходів до ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України».

Термін: щомісяця до 5 числа місяця наступного за звітним

4. Головному лікарю ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України» Л. Некрасовій забезпечити збір, узагальнення та подання до МОЗ України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України інформації, що надходить з регіонів.

Термін: щомісяця до 10 числа місяця наступного за звітним.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра О. Качура.

МіністрР. Богатирьова

ПОГОДЖЕНО

В.о. Голови Державної санітарно- епідеміологічної служби України,

в.о. головного державного санітарного лікаря України

О. Кравчук

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції