Накази МОЗ. Дайджести Новини

Наказ МОЗ № 13 від 04.01.2018 про застосування Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)

міністерство охорони здоров'я МедПросвіта

Відповідним наказом Міністерства були запроваджені нові норми щодо класифікації первинної медичної допомоги, обов’язкові до впровадження на первинній ланці.

Відповідно до статті 14-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я, пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, та з метою належного впровадження в Україні Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E) і дотримання відповідних авторських прав,

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити такі, що додаються:

1) Україномовний варіант Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2-E (далі – ICPC-2-E), що додається;

2) Таблицю співставлення кодів ICPC-2-E і Міжнародної статистичної класифікації хвороб і споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду (далі – МКХ-10), що додається.

  1. Дозволити використання ICPC-2-E у роботі лікарів, що надають первинну медичну допомогу, а також для розробки програм, застосунків, баз даних, письмових, усних, аудіовізуальних та будь-яких похідних творів, що розробляються Міністерством охорони здоров’я України або на його замовлення чи в його інтересах.
  2. Врахувати, що будь-який твір, розроблений з використанням дозволу, вказаного у пункті 2 цього наказу, та у якому застосовується ICPC-2-E, повинен містити такі написи:

— «INTERNATIONAL CLASSIFICATION OF PRIMARY CARE (ICPC-2-E)»;

— «Copyright © WONCA [2016]»;

— «World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians», які можуть розміщуватися у тексті, на веб-сторінці або за гіперпосиланням таким чином, щоб забезпечити щонайменше одноразову можливість ознайомлення з ними користувачів твору.

  1. Врахувати, що будь-який твір, розроблений відповідно до дозволу, вказаного у пункті 2 цього наказу, та який використовує ICPC-2-E, використовується виключно на території України.
  2. Медичному департаменту (Гаврилюк А.О.) забезпечити розміщення Україномовного варіанту ICPC-2-E та Таблицю співставлення  кодів ICPC-2-E та МКХ-10 на веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.
  3. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести зміст цього наказу до відома керівників підпорядкованих закладів охорони здоров’я.
  4. Контроль за виконанням покласти на заступника Міністра О.Лінчевського.

 

В.о. МіністраУ. СУПРУН

МОЗ: Лікарі первинної ланки переходять на нову міжнародну класифікацію меддопомоги

Комментировать

Нажмите для комментария