Новини

Найпоширеніші запитання про інтернатуру. МОЗ відповідає

Найпоширеніші запитання про інтернатуру

Кожен із випускників закладів вищої освіти за спеціальностями «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія», «Медична психологія» та «Фармація, промислова фармація», незалежно від форми навчання (бюджет чи контракт), має пройти первинну спеціалізацію – інтернатуру. Вона є обов’язковою формою підготовки до майбутньої професійної діяльності лікаря та фармацевта.

Міністерство охорони здоровʼя розʼяснює особливості цьогорічного зарахування в інтернатуру та дає відповіді на найбільш поширені питання.

Нагадаємо, що у цьому році розподіл для випускників бюджетної форми навчання проводиться на основі їхнього рейтингу, що формується закладом вищої освіти.

Кожному випускнику-бюджетнику пропонуватиметься місце державного замовлення для проходження освітньої частини підготовки в університеті та практичної частини підготовки на базі стажування лікарів-інтернів (у комунальному або державному закладі охорони здоров’я).

Випускники-контрактники отримують довідку про форму навчання та самостійно обирають місце проходження інтернатури за кошти фізичних або юридичних осіб, що здійснюється на підставі договорів про надання платних послуг із закладом вищої освіти та базою стажування (комунальним, державним або приватним закладом охорони здоров’я).

Детальніше ознайомитися з алгоритмом рейтингового розподілу випускників-бюджетників в інтернатуру можна тут.

Яка потенційна кількість інтернів очікується у поточному році?

Планується, що кількість випускників за всіма спеціальностями дорівнюватиме 4 331 особі. Йдеться про магістрів медичних спеціальностей бюджетної форми навчання, підготовлених 13 медичними університетами, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я.

Особливістю цього року є те, що також буде врахована кількість випускників-бюджетників медичних факультетів 4 університетів, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки. Кількість випускників-бюджетників в них становить 307 осіб.

Отже, загальна кількість випускників бюджетної форми навчання цього року становитиме 4 657 осіб, з яких:

4 141 – випускник за спеціальністю «Медицина», що складає 89 % від усієї

кількості випускників-бюджетників;

302 – випускника за спеціальністю «Педіатрія»;

137 – за спеціальністю «Стоматологія»;

67 – за спеціальністю «Фармація»;

10 – за спеціальністю «Медична психологія».

На які спеціальності випускники можуть вступити в інтернатуру? 

Минулого року було розширено спектр можливостей щодо вступу в інтернатуру на різні спеціальності для випускників спеціальності 228 «Педіатрія». Наразі вони можуть вступати на 12 спеціальностей в інтернатурі.

Також випускники спеціальності 222 «Медицина» можуть обрати такі спеціальності в інтернатурі, як «Педіатрія» та «Дитяча хірургія».

В інтернатуру зайшли і випускники спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування», які отримали право вступати на спеціальність «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». На сьогодні ми маємо 23 спеціальності в інтернатурі.

Які є вимоги до баз стажування лікарів-інтернів?

Щоб база стажування була легітимною, вона має бути включеною до Переліку баз стажування, що розміщується на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я.

Загальна кількість баз стажування, що розміщена на сайті МОЗ становить 1 695 закладів охорони здоров’я, з яких:

комунальні – 1548,

державні – 114,

приватні – 33 заклади (і ще 30 заявок наразі в опрацюванні).

Вимоги до баз стажування лікарів-інтернів:

  • наявність акредитаційного сертифіката першої або вищої категорії;
  • наявність необхідної кількості кураторів лікарів-інтернів з-поміж лікарів, які мають не нижче першої кваліфікаційної категорії або досвід роботи за фахом не менше 7 років. Кількість лікарів-інтернів на одного куратора – не більше 5 осіб;
  • наявність структурних підрозділів, які надають пацієнтам медичну допомогу в стаціонарних, амбулаторних умовах, лабораторних та діагностичних кабінетів, інших структурних підрозділів для забезпечення проходження практичної частини програми підготовки лікарів-інтернів з відповідної спеціальності;
  • наявність медичного обладнання та інших медичних виробів, необхідних для забезпечення проходження практичної частини програми підготовки лікарів-інтернів з відповідної спеціальності;
  • надання лікарям-інтернам обсягу роботи відповідно до програм підготовки в інтернатурі з певної спеціальності;
  • наявність навчальних приміщень для лікарів-інтернів, обладнаних сучасними технічними засобами та забезпечених необхідними навчально-методичними матеріалами тощо.

Ознайомитися з переліком баз-стажування лікарів-інтернів можна на офіційній сторінці МОЗ за посиланням.

Комментировать

Нажмите для комментария