Новини

Найближчим часом МОЗ подасть законопроект про індивідуальне ліцензування лікарів до Верховної Ради

За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, ліцензування забезпечить захист для лікарів. В той же час, ліцензування дозволить пацієнтам скаржитись безпосередньо на лікаря, а не заклад.

«Стратегія вже є в Кабміні. Чекаємо тільки, щоб Міністерство фінансів її підписало. Закон ми подаємо в наступний Кабмін, щоб закон о професійному ліцензування лікарів був. Цей закон повинен забезпечити для лікарів захист від головних лікарів, від того, щоб їх можна вигнати або не надавати работу», — повідомила в.о. міністра охорони здоров’я.

Наразі ж представники команди Уляни Супрун закінчують поїздки в регіони з поясненнями для медиків, що саме їм дасть ліцензування та для збору скарг і пропозицій для внесення змін та корекції відповідного законопроекту.

Голова партії «Слуга Народу» Разумков заговорив про впровадження страхової медицини в Україні

Окремо Уляна Супрун пояснила, як саме індивідуальне професійне ліцензування лікаря буде надавати захист пацієнтам, які з тої чи іншої причини залишились незадоволеними роботою свого лікаря.

«Пацієнти, коли є скарги на лікарів, зможуть подавати скарги в ліцензійну раду. Вони будуть розглядатись анонімно, і тоді медика можуть або штрафувати або вимагати додаткове навчання, або навіть відібрати ліцензію, і лікар не буде в майбутньому займатись медициною», — підкреслює Супрун.

У МОЗ пропонують відмінити стару систему кваліфікації лікарів на користь індивідуальних ліцензій на три роки

Цікаво, що наразі невідомо, чи встигне команда Супрун подати відповідний законопроект до Верховної Раду України в якості керівництва МОЗ, адже в наступні декілька тижнів буде формуватись новий Кабінет Міністрів, до якого Супрун може не війти.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook