Статті

Надмірно «здорове» харчування — шкідливе для здоров’я!

Експерти попереджають, що екстремальні дієти, що ніби то є здоровими, і фітнес можуть піддавати кожну десяту жінку ризику смерті від прихованого недоїдання. Такий стан, під назвою орторексія, загрожує також одному з двадцяти чоловіків.
Типові хворі зазвичай викреслюють зі свого раціону цілі продуктові групи, часто помилково вважаючи, що вони є нездоровими ( наприклад, жири або вуглеводи), тим самим вони позбавляють себе здорового раціону харчування і вітамінів. За минулий рік Національний центр з розладів харчової поведінки (The National Centre for Eating Disorders) у Великобританії отримав 6000 дзвінків, в яких пацієнти повідомляли про стан орторексії.

Так відмова від молочних продуктів призводить до недостатніх доз кальцію в організмі, який є необхідним для міцних зубів, кісток і функціонування нервової системи. А уникаючи м’яса, ми позбавляємося білка і заліза. Вони необхідні для росту клітин, і відновлення енергії в тілі людини. Нестача заліза також може призводити до поганої концентрації і задишки.

Нагадайте пацієнтам, що здоровою може вважатись лише дієта, що мітить всі необхідні організму поживні речовини та відповідає енергеичним потребам. Меню має бути різноманітним та балансованим та не включати шкідливі для здоров’я продукті ( занадто солоні, солодкі, такі, що містять трансжири тощо).

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария