19 грудня 2015 року у м.Луцьку відбулася зустріч головного позаштатного спеціаліста МОЗ за спеціальністю «Кардіологія» Соколова М.Ю. з начальником УОЗ Волинської облдержадміністрації Ващенюком І.С. Були обговорені питання покращення надання допомоги хворим з серцево-судинною патологією, передовсім інфарктом міокарда.
У Волинській області з березня 2015 року функціонує система надання допомоги хворим на гострий коронарний синдром з елевацією сегменту ST із застосуванням перкутанних технологій реперфузії міокарда. Створено два реперфузійні центри – у Волинській обласній клінічній лікарні та Луцькій міській клінічній лікарні, де за 10 місяців 2015 року було проведено 183 первинних перкутанних втручання.
Під час зустрічі особлива увага зверталася на надання допомоги на догоспітальному етапі. В області всі автомобілі ЕМД укомплектовані ЕКГ апаратами з можливістю дистанційної передачі, створено центр аналізу ЕКГ, який активно співпрацює з реперфузійними центрами. Область забезпечена препаратами для догоспітального та госпітального тромболізису. Разом з тим остаточно не вирішеним з юридичної точки зору залишається питання догоспітального фібринолізису фельдшерськими бригадами. Під час відеоселекторного засідання надано рекомендації щодо підготовки та навчання фельдшерських бригад з метою збільшення випадків догоспітального фібрінолізису в області.
Були також обговорені питання закупівель стент-систем та витратних матеріалів для проведення перкутанних коронарних втручань. Забезпечення здійснюється за рахунок централізованих закупівель та обласного бюджету в рамках програми «Волинькард». Було звернуто увагу на необхідність уважніше підходити до формування замовлення області. У 2015 році в структурі замовлення матеріали для проведення коронарних втручань склали лише третину від загальної суми, при тому, що наказом МОЗ ця кількість повинна складати 50%. Ці важливі результати аналізу роботи були взяті на контроль.
Науково-практичні питання лікування пацієнтів з ГКС і стійкою елевацією сегмента ST було детально висвітлено під час конференції, що проводилася в обласній клінічній лікарні за участю кардіологів, сімейних лікарів міста Луцька, районів області та співробітників клініки. У рамках конференції обговорювалися питання впровадження принципів Європейської ініціативи «Stent for Life» в Україні.
Читайте також: ДЛЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ВОЇНАМ АТО ЗАЛУЧАТЬ АРТ-ТЕРАПІЮ
Комментировать