Новини

На Тернопільщині залишається високий ризик поширення сказу серед жителів області

Такого висновку дійшли фахівці області — учасники семінару з питань клініки, діагностики, епідеміології, профілактики сказу та надання антирабічної допомоги населенню, оскільки розповсюдження інфекційної хвороби серед тварин триває. Тим часом у регіоні вичерпуються запаси антирабічної вакцини.

Захід проведено фахівцями Держсанепідслужби Тернопільської області та позаштатними спеціалістами департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА у комунальному закладі Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня». Цільова аудиторія — лікарі-епідеміологи, помічники лікаря-епідеміолога, відповідальні за організацію роботи щодо профілактики сказу, лікарі-травматологи (хірурги), які відповідають за надання антирабічної допомоги, лікарі загальної практики-сімейної медицини та інших медичних працівників.

Під час семінару розглянули актуальність медико-соціальної проблеми сказу, епідемічну ситуацію зі сказу в області та Україні,  етіологію, клініку та діагностику сказу у людей. Значної уваги приділили стану надання антирабічної допомоги населенню. Довели до широкого загалу інформацію про умови, що сприяють розвитку захворювання серед людей та наявні проблеми у проведенні комплексу профілактичних заходів. Розглянули порядок надання антирабічної допомоги населенню, вимоги щодо проведення специфічної імунопрофілактики, попередження післявакцинальних ускладнень.

У рамках взаємодії та обміну інформацією в семінарі взяли участь начальник відділу Головного управління ветеринарної медицини в Тернопільській області, начальник відділу лісового та мисливського господарств Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарств та головний мисливствознавець Тернопільської обласної організації «Українське товариство мисливців та рибалок». Представники залучених служб та відомств проінформували учасників про комплекс заходів, які здійснюються для профілактики та ліквідації захворювань серед тварин.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook