Новини

На що витратять 5,3 млрд гривень виділених на охорону здоров’я?

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Урядом запропоновано, Радою підтверджено. На охорону здоров’я знайшли додаткові 5,3 млрд гривень. 4 млрд на сільську медицину, трохи науці і на лікування гемодіалізу та діабету.

Урядова пропозиція, яка була підтримана нардепами на голосуванні у Верховній Раді перед літніми канікулами надали 4 мільярди гривень на розвиток сільської медицини – це найбільш затратна частина з виділених коштів. На другому місці з сумою 450 мільйонів гривен – медична субвенція на лікування хворих гемодіалізом та діабетом. Вже зараз понад 2,5 млн осіб страждають від цукрового діабету, а за програмою вони зможуть своєчасно отримувати все необхідне .

Не забули в Уряді і про розвиток медичних клінік та науково-дослідних установ. Вони отримають 443 мільйони гривен, для того щоб продовжувати роботу та взагалі існування. Нагадуємо, що інститути Амосова та Шалімова НАМН України неодноразово повідомляли про риск закриття, так як вони були нефінансовані як слід..

Програма «Доступні ліки», яка поки що продовжує охоплення мереж аптек по всій Україні отримає додатково 200 млн гривен, а восени Прем’єр Володимир Гройсман обіцяє розширити можливості програми. До безкоштовних чи майже безкоштовних ліків від серцево-судинних захворювань, астми та діабету додадуть ще кілька направлень.

Нагадуємо, що Порошенко раніше вже анонсував ці самі 4 млрд на розвиток сільскої медицини

186 мільйонів додатково піде на лікування громадян за кордоном, 60 млн на розвиток ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ».

Як саме будуть використані 4 мільярди гривень, які були надані на розвиток сільської медицини, поки що невідомо. Вірогідніше за все цим питанням будуть вже перейматися місцеві громади, та нагадаємо, що зараз в багатьох регіонах України існують великі заборгованості перед медичними працівниками. Можливо, що частина коштів будуть направлені саме на погашення цих боргів.

Комментировать

Нажмите для комментария