Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко вирішив трохи більше розповісти про необхідність президентського законопроекту. Уряд наближає медичну послуг до людей.
В першу чергу урядовець пояснює необхідність реформи сільської медицини з залученням на це 5 мільярдів гривень з державного бюджету та певних сум від міжнародних донорів, наприклад Всесвітнього банку.
«Якщо говорити про будь-яку європейську країну, то наприклад, в Німеччині – 5-7% сільського населення. Тому, наше головне завдання — наблизити медичну послугу до людей, які там проживають», — заявляє Геннадій Зубко.
Дійсно, за оцінками уряду на сьогодні в сільській місцевості проживає близько 14 мільйонів населення України. При цьому вже довгий час спостерігається проблема з доступом до медичної допомоги, через віддаленість деяких населених пунктів, величезні проблеми з ремонтом доріг або їх відсутність та надзвичайно мале фінансування. Тому було вирішено виділити 5 мільярдів гривень на будівництво сучасних ФАПів та амбулаторій. Перші проектні плани Мінрегіонів подали на розгляд уряду ще декілька місяців тому, а нещодавно Петро Порошенко самостійно відкрив сучасний ФАП на сонячних батареях.
«Сьогодні медична послуга майже відсутня у сільській місцевості. Вона є або на районному рівні у вигляді консультацій вузькопрофільних спеціалістів, обласному, або у великих містах. І тому наше завдання — наближення медичної послуги до людей, кардинальна зміна її якості, зменшення кількості відвідувань районних лікарень. На це спрямований і ініційований Президентом України Петром Порошенком закон, що покликаний вирішити питання доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», — наголосив Геннадій Зубко.
Та при всьому цьому залишається декілька невирішених питань. Минулорічна відміна обов’язкового відпрацювання студентами-медиками які навчались за бюджетні кошти через їх розподіл по регіонам та мала зацікавленість медиків до роботи в селі.
Порошенко обіцяє програми з Канади і спеціалістів з Хорватії для впровадження телемедицини
Можливо президент та Кабінет Міністрів сподіваються на реформу команди Уляни Супрун, адже лікарі первинної ланки в селі будуть отримувати фінансування за новою системою за кожного мешканця цього села. Але чи буде це достатньою мотивацією їхати в ті села шукати роботу?
Ще одне важливе питання це суперечливе рішення будувати нові ФАПи, адже ще рік тому керівництво Міністерства охорони здоров’я активно підіймало питання про їх закриття через малу ефективність. Отже там вважали, що вони в медичну реформу не вписуються.
Також важливо не забувати, що вже наступного року відбудуться вибори президента України та вибори у Верховну Раду. Уряд може змінитись, президент, депутати. І залишається питання – чи не буде все це забуто? Чи не залишаться нові ФАПи та амбулаторії просто так і залишатимуться пустими?
Комментировать