Новини

На сайті президента України розміщено петицію за збільшення зарплатні медпрацівникам

Петиція_Медпросвіта

Медичні працівники перестали очікувати, поки Кабмін ініціює збільшення зарплат медикам та через петицію намагаються звернутись за рішенням до президента.

Протягом останніх двох років рівень зарплатні у кваліфікованих медиків, а саме медсестер та лікарів, залишався на одному рівні без змін. Після того, як Кабінет Міністрів України збільшив мінімальну зарплатню в Україні, медики очікували на перегляд тарифної сітки, але її вирішили залишити фактично без змін. Таким чином виникла «зрівнялівка», коли кваліфіковані медичні кадри з освітою отримують зарплатню на рівні сторожа чи санітара.

«Шановний пане президенте. В якій країні медик отримує 100 доларів зарплати? Можливо десь в Африці скажете ви, ні, навіть там вона вище. За новими посадовими окладами з 1 січня 2018 року ставка медичної сестри 2700 грн, з вищою категорією 3200, у лікаря без категорії стільки ж! У лікаря з вищою категорією близько 4000 грн !! Чи не є це ганьбою на весь світ?», — йдеться в тексті петиції, яку розмістив Кудімов Віталій Ігорович ще 19 січня 2018 року.

Наразі петицію підписали лише 216 осіб 25 000 необхідних для того, щоб петиція дійшла до президента та він був забов’язаний відповісти на неї.

«Чи не є така ситуація поштовхом до тієї самої корупції, про яку так люблять говорити з трибун верховні правителі? Чи може людина, професіонал своєї справи прожити за 100-150 доларів на місяць? Скільки можна нам, як нації, ганьбитися перед усім світом їдучи з медичною освітою збирати в Європі полуницю або будувати там будинки? Скільки можна терпіти це знущання??! Дайте людям нормальну європейську зарплату! Прохання до свідомих громадян, справжніх українців, підтримати петицію, зробити максимальний репост. Бо вже немає сил й набридло рахувати копійки», — звертається в петиції активіст.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

Нагадаємо, що перші зміни в розмірі зарплатні для кваліфікованих медичних кадрів (медичних сестер та лікарів) заплановані не раніше 2020 року, про що офіційно заявляли в керівництві Міністерства охорони здоров’я та Кабінету Міністрів України. За планом, лікарі-спеціалісти будуть отримувати 250 відсотків від середньої зарплатні по Україні станом на липень місяць минулого року. Незважаючи на те, що це закріплено в прийнятому у Верховній Раді законопроекті №6327, більшість медиків скептично відносяться до цього і вважають цю части закону передвиборчою обіцянкою.

Проголосувати за петицію можна за наступним посиланням: Петиція.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції