Новини

На сайті Кабміну зареєстровано петицію проти реформи в системі екстреної меддопомоги

Швидка_Медпросвіта

Петиція активістів пропонує заборонити Міністерстві охорони здоров’я вносити зміни в роботу системи екстреної меддопомоги, в тому вигляді, яку пропонує Супрун.

В основі петиції йде мова про відміну проекту постанови про внесення змін  типове положення про бригаду екстреної медичної допомоги, яка передбачає виключення з бригади лікарів та перепрофілювання фельдшерів екстреної допомоги в парамедиків.

«Лікарі втратять роботу, фельдшери, які не отримали кваліфікацію парамедика і не навчились управляти спеціальними транспортними засобами – втратять роботу. Втратять роботу і молодші медичні сестри і водії, які не стануть медичними техніками», — йдеться в тексті петиції.

В МОЗі хочуть перевчити водіїв на медробітників і створити додаткові бригади парамедиків

На думку активістів, запропоновані Міністерством охорони здоров’я зміни, направлені виключно на руйнування системи екстреної медичнох допомоги. Саме тому, з розгляду необхідно зняти відповідний проект постанови в найкоротший термін. Наразі активісти переконані, що для забезпечення якісної роботи ЕМД необхідно зберегти лікарські та фельдшерські бригати, а також формувати і відображати витрати на ЕМД в розрахунках витрат на систему охорони здоров’я, як окрему статтю за спеціальною формулою.

Наказом від 26 жовтня 2017 року N 1542 було скасовано професію «фельдшер медицини невідкладних станів»

Окремо активісти в петиції намагаються пояснити Кабінету Міністрів України, що для України нема необхідно впроваджувати парамедичну систему надання ЕМД, при цьому надавати кошти з держбюджету для централізованої закупівлі автомобілів ЕМД та на удосконалення систему сімуляційних центрів.

Нове в охороні здоров’я: Парамедик

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook