Новини

На базі Миколаївської обласної лікарні відкрито симуляційний тренінговий центр для акушерів-гінекологів

28 жовтня на базі Миколаївської обласної лікарні відкрито симуляційний тренінговий центр для акушерів-гінекологів. Це стало можливим завдяки угоді про партнерство, укладеній цього року між управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та Всеукраїнською Благодійною Організацією «JSI-Ukraine».

Така угода є підтвердженням співпраці для виконання в миколаївській області проекту «Збереження матерів в Україні: інноваційний підхід у боротьбі з післяпологовими кровотечами». Його мета – спільними зусиллями вдосконалити якість надання акушерської допомоги та безпеки пацієнтів шляхом розробки та впровадження стандартизованої, основаної на доказах, багатопрофільної командної допомоги при післяпологових кровотечах.

Відкриття відбулось за участю заступника голови облдержадміністрації Оксани Янішевської, начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарити Капусти, фахівців симуляційного центру, представників виробника обладнання.

З боку УОЗ ОДА створено необхідні умови – на базі обласної лікарні виділено приміщення, у якому проведено ремонтні роботи, ВБО «JSI-Ukraine» надала необхідні для проведення тренінгів моделі/манекени та обладнання, інструментарій.

Розклад дводенних тренінгів, які проводитимуть місцеві тренери, буде розроблено управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації. Планується, що у кожному тренінгу братимуть участь по вісім медичних працівників. Це акушери-гінекологи, акушерки, операційні сестри, анестезіологи усіх пологових будинків та відділень Миколаївської області.

«Якісна всебічна медична допомога населенню – найголовніше завдання медичної галузі Миколаївщини, — відзначила під час заходу начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста. – Саме з цією метою створюються нові амбулаторії, ремонтуються приміщення лікарень, закуповується сучасне обладнання, втілюються в життя численні програми, покликані поліпшити рівень надання медичної допомоги населенню області, наблизити медицину до людей, зробити її більш якісною та доступною. Медики постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, опановують нові технології та методики, відвідують та беруть участь у семінарах, конференціях та симпозіумах, в тому числі й закордонних. Тепер у нас з’явився власний симуляційний центр, який дає можливість спеціалістам вдосконалювати свої знання та навички, піднімаючи рівень медичної допомоги на нову висоту».

Під час відкриття центру фахівці, використовуючи манекени та обладнання, провели короткий демонстраційний тренінг. Для цього центру закуплено манекени матері, яка народжує дитину, та новонародженого, який імітує різні небезпечні стани. Симулятори комп’ютеризовані і дозволяють програмувати потрібні сценарії поведінки у типових проблемних ситуаціях, до яких мають бути готовими медики.

В усьому світі навчання в симуляційних центрах є важливою складовою професійної підготовки медичних працівників. Для України такі тренінгові заклади – це нова високотехнологічна методика навчання медперсоналу. В державі, окрім Миколаївщини, існує ще п’ять подібних центрів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook